Ինձ թվում է` Արթուր Գրիգորիչի պակասությունը մեր կյանքում եւ արվեստում մենք  կզգանք, նա մեծ հետք է թողել:  Այս մասին այսօր` փետրվարի 6-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ռեժիսոր Մհեր Մկրտչյանը:
«Ես անկեղծ կարող եմ ասել, որ բախտ եմ ունեցել ճանաչել Արթուր Գրիգորիչին եւ կարելի է օրերով, ժամերով խոսել նրա մասին, թե ինչ ենք պահպանել եւ ինչ չենք կորցրել նրա շնորհիվ: Նրա մասին, թե Գրիգորիչը ինչ դերակատարում է ունեցել նրա մեջ, որ չվերանա մեր էստրադան, չվերածվի կոպիտ ասած 6/8-ի, ինչ սերունդներ է տվել: Ինձ թվում է` Արթուր Գրիգորիչի պակասությունը մեր կյանքում եւ արվեստում մենք  կզգանք, նա մեծ հետք  է թողել»,-ասաց նա:
Նշենք, որ ՀՀ վարչապետի որոշմամբ, ստեղծվել է Արթուր Գրիգորյանի հուղարկավորության կազմակերպման կառավարական հանձնաժողով՝ ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Վահրամ Դումանյանի նախագահությամբ։
Հիշեցնենք, որ երկարատեւ հիվանդությունից հետո 63 տարեկանում երեկ՝ փետրվարի 4-ին,  մահացել է հայ կոմպոզիտոր, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Արթուր Գրիգորյանը։

Отсутствие композитора Артура Григоряна будет ощущаться в нашей жизни и в культуре, сказал 6 февраля в беседе с журналистами известный армянский режиссер Мгер Мкртчян.
«Признаюсь, мне посчастливилось быть знакомым с Артуром Григоряном, и можно много говорить о том, что мы сохранили и не утратили благодаря ему. О том, какую роль сыграл Григорич в деле сохранения нашей эстрады, какие воспитал поколения. Мне кажется, нам будет не хватать Григорича в нашей жизни и в искусстве, он оставил большой след», - сказал Мкртчян.
Напомним, что решением премьер-министра Армении для организации похорон Артура Григоряна сформирована правительственная комиссия во главе с министром образования, науки, культуры и спорта Армении Ваграмом Думаняном.