Հայաստանի Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանի նախագահությամբ գումարվել է ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստ, որտեղ որոշվել է, որ այսօր ժամը 11-ին արտահերթ նստաշրջան է գումարվելու:
Օրակարգում ընդգրված է 6 հարց, որոնցից երեքը Վճռաբեկ դատարանի վարչական պալատի դատավորի թափուր տեղի համար առաջադրված 3 թեկնածուների ընտրության հարցն է:
Եվս երեք հարց վերաբերում է Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի քաղաքացիական գործերի քննության դատական կազմի դատավորի թափուր տեղի համար առաջադրված 2 թեկնածուների ընտրությանը:

A special meeting of the Council of the National Assembly (NA) of Armenia was convened, where it was decided that a special NA session will be convened Monday at 11am.
The respective agenda has six matters, three of which are the election of three candidates nominated for the vacant position of judges of the Administrative Chamber of the Court of Cassation.
The three other matters are the selection of two candidates nominated for the vacant position of judges of the Civil Cases Chamber of the Anti-Corruption Chamber of the Court of Cassation.