Սեպտեմբերի 21-ին, Նյու Յորքում ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 77-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցող Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Նիկարագուայի արտաքին հարաբերությունների նախարար Դենիս Մոնկադայի հետ, NEWS.am-ին տեղեկացնում են ԱԳՆ-ից։
Երկուստեք նշվել է փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցությունը զարգացնելու պատրաստակամությունը: Զրուցակիցներն անդրադարձել են բազմակողմ հարթակներում փոխգործակցությունը խորացնելու հեռանկարներին։
Կողմերը քննարկել են նաև միջազգային օրակարգի մի շարք հարցեր։
Արարատ Միրզոյանը զրուցակցին է ներկայացրել Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի դեմ Ադրբեջանի ռազմական ագրեսիայի հետևանքները՝ ընդգծելով ագրեսորի նկատմամբ միջազգային հանրության համապատասխան արձագանքի կարևորությունը և ագրեսիայի հետևանքների վերացումը:

YEREVAN. – Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan, who is participating in the 77th session of the UN General Assembly in New York, on Wednesday had a meeting with the Foreign Minister of Nicaragua, Denis Moncada.
Both parties noted the readiness to develop cooperation in areas of mutual interest, Armenian News-NEWS.am has learned from the Ministry of Foreign Affairs of Armenia. The interlocutors referred to the prospects of deepening collaboration on multilateral platforms.
Also, the sides discussed a number of maters of international agenda.
In addition, Mirzoyan briefed Moncada on the consequences of the military aggression of Azerbaijan against the sovereign territory of Armenia, underlining the importance of a proper reaction by the international community to the aggressor and elimination of the consequences of this aggression.