Վերջը մոտ է, և մոտ է կա՛մ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, կա՛մ հենց Հայաստանի համար։ Այս մասին փետրվարի 27-ին Ազգային ժողովի նիստում հայտարարեց ընդդիմադիր պատգամավոր, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության անդամ Հայկ Մամիջանյանը։
Նա նշեց, որ Հայաստանում ակտիվորեն քննարկվում է Սահմանադրության փոփոխության օրակարգը, որը, իր համեստ կարծիքով, Փաշինյանը չի ավարտի։
«Սակայն, օդում շրջանառվող լուրերի համաձայն, և իմ ունեցած տեղեկություններով, եթե այս գործընթացը շարունակվի, Փաշինյանը նախատեսում է Սահմանադրության մեջ ամրագրել ոչ դաշինքային տրամաբանությունը։ Այսինքն՝ նա մտադիր է արգելել Հայաստանին սահմանադրական մակարդակով որեւէ ռազմաքաղաքական դաշինքի մաս կազմել։ Սա ճի՞շտ է, թե՞ ոչ։ – ասաց ընդդիմադիր պատգամավորը։
Նա անդրադարձել է նաև Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու Հայաստան հնարավոր այցի թեմային։
«Ինձ հետաքրքրում էր Հայաստանում Ուկրաինայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատարի հայտարարությունները։ Մասնավորապես, որ Հայաստանին մոտ ապագայում սպասվում են մեծ, կարևոր բաներ, ինչպես նաև խաղաղություն տարածաշրջանում և այլն։ Սրանից բխո՞ւմ է, որ դուք նախաձեռնում եք Ուկրաինային Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև միջնորդական առաքելություն իրականացնելու իրավունք կամ պարտավորություն շնորհելու համար»,- ասաց Մամիջանյանը։

Конец близок, и близок он либо для премьер-министра Армении Никола Пашиняна, либо для самой Армении. Об этом на заседании Национального Собрания заявил 27 февраля оппозиционный депутат, член Республиканской партии Армении Айк Мамиджанян.
Он отметил, что в Армении активно муссируется повестка изменения Конституции, которую, по его скромному мнению, Пашинян не доведет до конца.
«Однако, согласно витающим в воздухе слухам, и по имеющимся у меня сведениям, в случае продолжения этого процесса Пашинян планирует закрепить в Конституции внеблоковую логику. То есть, он намеревается запретить Армении становиться частью какого-либо военно-политического блока на конституционном уровне. Правда это или нет?» – сказал оппозиционный депутат.
Он также коснулся темы возможного визита в Армению президента Украины Владимира Зеленского.
«У меня интерес вызвали заявления временного поверенного в делах Украины в Армении. В частности о том, что в ближайшем будущем Армению ожидают великие, важные дела, а также мир в регионе и т.д. Следует ли из этого, что вы выступаете с инициативой предоставления Украине права или обязательства по осуществлению посреднической миссии между Арменией и Азербайджаном?», - заявил Мамиджанян.