Մեզ դեռևս չի հաջողվել հանրային գիտակցության մեջ այնքան վստահություն ներշնչել, որ կարողանանք այս իշխանություններից ձերբազատվել: Այս մասին, այսօր՝ մարտի 6-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը:
«Երևի դա է պատճառներից մեկը, որ շարունակվում է այս իշխանության ապազգային, հակահայկական վարքագիծը»,-ասաց պատգամավորը։
Մինասյանի խոսքով՝ այն, ինչ անում են իշխանությունները, ուղղակի խայտառակություն է. «Հայաստանի անվտանգությունը ևս մեկ անգամ տեղափոխում են այնպիսի աննորմալության դաշտ, որ ցանկացած պահի բոլոր կողմերից Հայաստանը հարվածներ է ստանում։ Ուղղակի թշնամացնել դաշնակցին և, առհասարակ, զրոյացնել Հայաստանի անվտանգության արտաքին համակարգերը, նշանակում է, որ այս մարդիկ ևս մեկ անգամ ցույց են տալիս, որ ոչ միայն կապ չունեն պետական կառավարման հետ, այլև ոնց որ թե բացարձակ կապ չունեն նաև հայ ժողովրդի անվտանգության նվազագույն երաշխիքներ ստեղծելու հետ»։

Нам пока не удалось вселить в общественное сознание достаточного доверия, чтобы суметь избавиться от этих властей. Об этом заявил в беседе с журналистами в парламенте 6 марта секретарь фракции блока «Армения» Арцвик Минасян.
«Возможно, это одна из причин того, почему антинациональное, антиармянское поведение данной власти продолжается», - добавил Минасян.
По его словам, то, что делают власти, «просто безобразие». «Безопасность Армении в очередной раз переводится в такое ненормальное поле, что в любой момент Армения получит удары со всех сторон. Власть вызывала враждебность союзника и в целом свела к нулю системы внешней безопасности Армении. Это означает, что упомянутые лица еще раз показывают, что они не только не имеют никакого отношения к государственному управлению, но к созданию минимальных гарантий безопасности армянского народа», - заключил депутат.