Սովորաբար հայրենիք կորցնելուց, հող վաճառելուց հետո ստանում են որոշակի ֆինանսական աջակցություն։ Այս մասին այսօր՝ ապրիլի 5-ին, ֆեյսբուքյան լայվով ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Մամիջանյանը՝ անդրադառնալով այսօր Բրյուսելում կայացած Փաշինյան-Բլինքեն-ֆոն դեր Լայեն հանդիպմանը։
Նշենք, որ Եվրահանձնաժողովի ղեկավար Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենը հայտարարել է, որ Եվրամիությունը առաջիկա չորս տարիների ընթացքում Հայաստանին կտրամադրի 270 մլն եվրո դրամաշնորհ։
«Դա այդ նույն 223 միլիո՞նի մասին է խոսքը, հիշում եք 44-օրյա պատերազմից հետո որ պետք է փոխանցվեր, որի մասին բոլոր ՔՊ–ական երեսփոխանները ամեն տեղ դրա մասին էին խոսում. հիմա ի՞նչ կա, այդ գումարը գումարե՞նք իրար, դառնա՞ կես միլիարդ։ Մեր հայրենիքը չի վաճառվում որևէ գումարով»,- նշեց Մամիջանյանը։
Անդրադառնալով ժողովրդավարությանը՝ Մամիջանյանն ասաց. «Հարգարժան պաշտոնյաներին հիշեցնում եմ, որ քաղբանտարկյալներով ժողովրդավարություններ չեն լինում։ Մեր քաղբանտարկյալ ընկերներից որոշները մի քանի տարի, մյուսները կես տարի, մյուսները մի քանի ամիս անազատության մեջ են՝ բացառապես իրենց կարծիքն արտահայտելու և հայրենասեր լինելու համար։ Սովորաբար հայրենիք կորցնելուց, հող վաճառելուց հետո ստանում են որոշակի ֆինանսական աջակցություն, մեկ էլ հաղթում են «Եվրատեսիլում»»։
Անդրադառնալով մամուլում այն լուրին, թե 2008-ին ՄԱԿ ուղարկված քարտեզում ԼՂ-ն Ադրբեջան կազմում է, իսկ Տիգրանաշենը՝ անկլավ, Մամիջանյանն ասաց, որ Հայաստանը որևէ քարտեզ այդ ժամանակահատվածում ՄԱԿ-ին չի ուղարկել։

Обычно после потери Родины, продажи земли получают некоторую финансовую поддержку. Об этом заявил в прямом эфире на своей странице в Facebook депутат от блока «Честь имею» Айк Мамиджанян, говоря о сегодняшней встрече Пашинян-Блинкен-фон дер Ляйен в Брюсселе.
Отметим, что глава Еврокомиссии Урсула фон дер Ляйен заявила, что ЕС предоставит РА грант в размере 270 млн. евро в течение ближайших четырех лет.
«Речь идет о тех же 223 млн.? Помните, что их должны были передать после 44-дневной войны, о чем повсюду говорили все депутаты от «ГД»? Наша Родина не продается ни за какие деньги», - заявил Мамиджанян.
Говоря о демократии, он сказал: «Напомню уважаемым чиновникам, что демократии с политзаключенными не бывает. Некоторые из наших друзей-политзаключенных сидят в тюрьмах несколько лет, другие -  полгода, третьи - несколько месяцев, исключительно за выражение своего мнения и патриотизм. Обычно после потери Родины, продажи земли получают некоторую финансовую поддержку и побеждают на «Евровидении».
Касаясь сообщения в прессе о том, что на карте, отправленной в ООН в 2008 году, Нагорный Карабах представлен в составе Азербайджана, а Тигранашен как анклав, Мамиджанян сказал, что Армения в это время не отправляла в ООН никакой карты.
Напомним, что устав ООН вообще не предполагает указаний площади территории либо каких-то конкретных территориальных данных страны.