Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն հյուրընկալել է պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Չան Թան Մանի գլխավորած պատվիրակությանը: Հայտնում են Կառավարությունից:
Վարչապետը ողջունել է Չան Թան Մանի այցը Հայաստան և ընդգծել Վիետնամի հետ բարեկամական հարաբերությունների զարգացման կարևորությունը: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ երկու երկրների միջև բարձր մակարդակի փոխայցելությունները վկայում են երկկողմ հարաբերությունների հետագա խորացման և ընդլայնման երկուստեք հետաքրքրվածության մասին, ինչը դրական և ողջունելի գործընթաց է:
Չան Թան Մանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար՝ ընդգծելով, որ այցը Հայաստան նպատակ ունի ավելի ամրապնդելու և խորացնելու Հայաստան-Վիետնամ բարեկամությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկկողմ բազմոլորտ համագործակցության զարգացման հեռանկարները՝ կարևորելով տնտեսական հարաբերությունների ակտիվացման ուղղությամբ կոնկրետ միջոցառումների և քայլերի մշակման անհրաժեշտությունը:
Զրուցակիցներն առանձնահատուկ ընդգծել են նաև միջխորհրդարանական ձևաչափով համագործակցության շարունակականության կարևորությունը, ինչը կարող է հավելյալ խթան հանդիսանալ երկկողմ կապերի զարգացման համար:
Նիկոլ Փաշինյանը և Չան Թան Մանը մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային նշանակության մի շարք հարցերի շուրջ:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял находящуюся с официальным визитом в Ереване делегацию во главе с председателем Национального Собрания Вьетнама Чан Тхань Маном.
Как сообщили Новости Армении  – NEWS.am в пресс-службе Правительства республики, в ходе встречи Пашинян приветствовал визит Чан Тхань Мана в Армению и упомянул о важности развития дружественных отношений с Вьетнамом. Он отметил, что взаимные визиты на высоком уровне между двумя странами свидетельствуют о заинтересованности обеих сторон в дальнейшем углублении и расширении двусторонних отношений, что является положительным процессом.
В свою очередь, Чан Тхань Ман поблагодарил за теплый прием, подчеркнув, что визит в Армению направлен на дальнейшее укрепление и углубление армяно-вьетнамской дружбы.
Стороны обсудили перспективы развития двустороннего многосекторального сотрудничества, подчеркнув необходимость разработки конкретных мер и шагов по активизации экономических отношений.
Собеседники особо подчеркнули важность продолжения сотрудничества в межпарламентском формате, что может стать дополнительным стимулом для развития двусторонних отношений.
Никол Пашинян и Чан Тхань Ман обменялись также мнениями вокруг ряда вопросов регионального значения.