Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն հյուրընկալել է պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Չան Թան Մանի գլխավորած պատվիրակությանը: Հայտնում են Կառավարությունից:
Վարչապետը ողջունել է Չան Թան Մանի այցը Հայաստան և ընդգծել Վիետնամի հետ բարեկամական հարաբերությունների զարգացման կարևորությունը: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ երկու երկրների միջև բարձր մակարդակի փոխայցելությունները վկայում են երկկողմ հարաբերությունների հետագա խորացման և ընդլայնման երկուստեք հետաքրքրվածության մասին, ինչը դրական և ողջունելի գործընթաց է:
Չան Թան Մանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար՝ ընդգծելով, որ այցը Հայաստան նպատակ ունի ավելի ամրապնդելու և խորացնելու Հայաստան-Վիետնամ բարեկամությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկկողմ բազմոլորտ համագործակցության զարգացման հեռանկարները՝ կարևորելով տնտեսական հարաբերությունների ակտիվացման ուղղությամբ կոնկրետ միջոցառումների և քայլերի մշակման անհրաժեշտությունը:
Զրուցակիցներն առանձնահատուկ ընդգծել են նաև միջխորհրդարանական ձևաչափով համագործակցության շարունակականության կարևորությունը, ինչը կարող է հավելյալ խթան հանդիսանալ երկկողմ կապերի զարգացման համար:
Նիկոլ Փաշինյանը և Չան Թան Մանը մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային նշանակության մի շարք հարցերի շուրջ:

Prime Minister Nikol Pashinyan hosted a delegation led by Vietnamese National Assembly chairman Tran Thanh Man, who is on an official visit to Armenia, the PM’s office informs.
The premier stressed the importance of developing friendly relations with Vietnam. Pashinyan noted that high-level visits between the two countries indicate mutual interest in further deepening and expanding of bilateral relations, which is a positive and welcome process.
Tran Thanh Man, in turn, emphasized that his visit to Armenia aims to further strengthen and deepen Armenia-Vietnam friendship.
During the meeting, the parties discussed the prospects for the development of bilateral multi-sectoral cooperation, highlighting the need to develop specific measures and steps to intensify economic relations.
The interlocutors emphasized, in particular, the importance of continuing cooperation in the interparliamentary format, which can serve as an additional impetus for the development of bilateral ties.