Աբովյան քաղաքի Հատիսի փողոցում գտնվող արագ սննդի կետերից մեկում կախված հայտնաբերված 2 եղբայրները Աբովյան քաղաքից էին։ Նրանք 52 տարեկան Նորիկ Տեր– Աբրահամյանը և 46–ամյա Նեժդիկ Տեր-Աբրահամյանն էին։ NEWS.am-ի հետ զրույցում Աբովյանի բնակիչները ասում էին, որ տեղյակ չեն թե ինչ է եղել եղբայրների նման քայլի դիմելու պատճառը, սակայն իրենց համար սպասելի չէր, քանի որ համեստ, խելացի տղաներ էին։
«Իրենց բերանից մի հատ բողոք չենք լսել։ Փոքր եղբայրը ամուսնացած չէր, իսկ մեծը ամուսնացած էր, մի տղա երկու աղջիկ ունի։ Նամակ է գրել մորը, որ երեւի էս ձեւի բան ենք անում»,– ասացին բնակիչները։
ՔԿ–ից NEWS.am-ին հայտնեցին, որ դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 162-րդ հոդվածի 1-ին մասով (ինքնասպանության հասցնելը)։ Նշանակվել են դիակի դատաբժշկական, դատաձեռագրաբանական, դատագենետիկական փորձաքննություններ: Քրեական վարույթի նախաքննությունը շարունակվում է։

Два брата, найденных повешенными в одном из пунктов быстрого питания на улице Атиса в городе Абовян, были родом из Абовяна. Речь идет о 52-летнем Норике Тер-Абрамяне и 46-летнем Неждике Тер-Абрамяне.
Как заявили в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am жители Абовяна, они и не догадываются, что могло побудить братьев пойти на подобный шаг, этого от них никто не ожидал, поскольку последние были скромными, умными.
«Ни на что не жаловались. Младший брат был не женат, а у старшего была семья – сын и две дочки. Он написал письмо матери», - рассказали они.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе СК республики, по данному факту инициировано уголовное производство по части 1 статьи 162 УК Армении (доведение до самоубийства). Назначен ряд экспертиз.