Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը անընդունելի է համարել Պողոս Պողոսյանի և Սոնա Մնացականյանի սպանությունները համեմատելու փորձերը։ Այս մասին նա հայտարարել է հոկտեմբերի 7-ին կայացած մամուլի ասուլիսում։
Պատասխանելով այն հարցին, թե արդյոք նա չի վախենում նոր ձերբակալությունից, երկրորդ նախագահը հարցով է պատասխանել՝ մի՞թե նա վախկոտ մարդու տպավորություն է թողնում։ «Հուսով եմ, նման առիթ չեմ տվել»,– նշել է Քոչարյանը։
Մեկնաբանելով «Առագաստ» սրճարանում Պողոս Պողոսյանի մահվանը մասնակցություն ունենալու մեղադրանքները՝ «Պրիվետ Ռոբ» դիմելու համար, Քոչարյանը հարցրել է. «Դուք գիտե՞ք, թե ես որտեղ էի, երբ դա տեղի ունեցավ։ Ես տանն էի։ Չգիտեմ, թե ինչպիսի «վկաներ» են գտել։ Ամեն ինչ տեղի է ունեցել իմ հեռանալուց, իմ թիկնապահների հեռանալուց 35-40 րոպե հետո, երբ սրճարանն այլևս պահպանվող օբյեկտ չէր։ Տեղի ունեցածի մասին ինձ զեկուցել են առավոտյան։ Իսկ «Պրիվետ Ռոբ» դիմելու մասին ես նույնիսկ չեմ լսել։ Ազնավուրի այցն էր և մենք միասին էինք ժամանակ անցկացնում։ Ինձ հետո զեկուցեցին, որ թիկնապահներից մեկի հետ վեճ է եղել, անուններ չեմ ուզում տալ։ Քննություն և միջադեպ։ Եթե դա համեմատենք հղի կնոջ սպանության հետ՝ նույնիսկ թույլ չտալով, որ ավտոշարասյունում գտնվող բժիշկը մոտենա... նույնիսկ համեմատել հնարավոր չէ։
«Ինչ վերաբերում է «Պրիվետ Ռոբ» դիմելուն. մայրս ինձ նույնպես Ռոբ էր ասում, տիկին Բելլան, մանկության ընկերներս այդպես են դիմում։ Եվ ես պե՞տք է դրանից նեղանայի։ Դա հիմարություն է։ Միջադեպի մասնակիցը անմիջապես ազատվել է աշխատանքից և ներգրավվել դատական ​​գործընթացում։ Ես չգիտեմ էլ, թե իշխանություններն էլ ինչպես պետք է արձագանքեին»,– եզրափակել է Քոչարյանը։

Второй президент Армении Роберт Кочарян назвал недопустимыми попытки сравнивать убийство Погоса Погосяна и Соны Мнацаканян. Об этом он заявил 7 октября на пресс-конференции.
Отвечая на вопрос в контексте того, не боится ли он нового ареста, второй президент ответил вопросом – неужели он оставляет впечатление боязливого человека? «Надеюсь, не давал такого повода», - заметил Кочарян.
Комментируя обвинения в причастности к гибели Погоса Погосяна в кафе «Парус» за обращение «Привет, Роб», Кочарян поинтересовался: «Вы знаете, где я был, когда это произошло? Я был дома. Не знаю каких таких «свидетелей» нашли. Все произошло через 35-40 минут после моего ухода, ухода моей охраны, когда кафе уже не было объектом охраны. О происшедшем мне доложили утром. А само обращение «Привет, Роб» я даже не слышал. Был визит Азнавура и мы вместе проводили время. Мне потом доложили, что был спор с одним из охранников, имена называть не хочу. Разборка и инцидент. Если это сравнивать с убийством беременной женщины, даже не позволив врачу кортежа подойти… даже сравнивать нельзя.
Что касается обращения «Привет, Роб». Мать мне тоже говорила Роб, госпожа Белла, друзья детства так обращаются. И я должен был обидеться на это? Это глупость. Участник инцидента был уволен сразу же, и привлечен к суду. Уж и не знаю, как еще власти должны были отреагировать», заключил Кочарян.