Ձեր իշխանությունը հակասությունների, մանիպուլյացիաների, ստի եւ ավելորդ ինքնագովության իշխանություն է։ Այս մասին Ազգային ժողովի նիստում, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ծրագրի  (2021-2026թթ.) 2025թ․ կատարման ընթացքի եւ արդյունքների իրականացման մասին հաշվետվության քննարկման ժամանակ ապրիլի 17-ին հայտնել է «Հայաստան» ընդդիմադիր խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը՝ դիմելով կառավարող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության  ներկայացուցիչներին։
Նրա խոսքով՝ Նիկոլ Փաշինյանի ղեկավարությամբ անցած յուրաքանչյուր տարի նշանավորվել է Հայաստանի համար անհաջողություններով եւ ցավոտ հարվածներով։
«2019թ․ դուք հայտարարեցիք. «Արցախը Հայաստան է, եւ վերջ»։ Դե, այն ժամանակ կարող էիք ասել, որ մենք ոչ մի կապ չունենք Արցախի հետ եւ սկսում ենք զրոյական կետից։ Դուք ոչ միայն ձախողեցիք բանակցային գործընթացը, այլեւ անհարգալից վերաբերմունք ցուցաբերեցիք ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների համատեղ աշխատանքի նկատմամբ, որը հիմնված էր Լեռնային Ղարաբաղի ինքնորոշման իրավունքի վրա։ Մինչդեռ, դուք ինչ-որ տեղ անհետացրիք կարգավորման փոխզիջումային տարբերակի առաջարկը։ Եվ, իհարկե, չգիտեմ՝ թե ուր մտցրիք»,- ասել է Օհանյանը։

Ваша власть - это власть противоречий, манипуляций, лжи и излишнего самовосхваления. Об этом на заседании Национального Собрания во время обсуждения отчета о ходе выполнения и результатах реализации программы Правительства Республики Армения (2021-2026 гг.) за 2025 год заявил 17 апреля глава парламентской фракции оппозиционного блока «Армения» Сейран Оганян, обращаясь к представителям правящей партии «Гражданский договор».
По его словам, в период руководства Никола Пашиняна каждый год сопровождался для Армении неудачами и болезненными ударами.
«В 2019 году вы заявляли: «Арцах - это Армения, и точка». Ну так сказали бы еще тогда, что мы не имеем никакого отношения к Арцаху, и что начинаем с нулевой точки. Вы провалили не только переговорный процесс, но и проявили неуважение к совместной работе сопредседателей Минской группы ОБСЕ, в основе которой лежало право Нагорного Карабаха на самоопределение. При этом, предложение о компромиссном варианте урегулирования вы куда-то дели. Не знаю правда куда именно», - сказал Оганян.