Այն, ինչ մենք անում ենք, մեզ համար չենք անում, դա անում ենք բոլորիս համար, այս պայքարը բոլորիս համար է, ու այս ճանապարհը, որ գնում ենք, ոչ մի շահ բացի ընդհանուր շահից չունենք։ Այս մասին Արտաշատում կայացած հյանդիպման ժամանակ նշել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ընտրական ցուցակը գլխավորող Նարեկ Կարապետյանը։
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Դիմում եմ մեր համազգեստով հայրենակիցներին։ Ձեր մարզում՝ Արարատի մարզում վերջին ութ տարվա ընթացքում հանցագործությունները երեք անգամ աճել են, 5400 հանցագործություն է եղել 2024–ին։ Ծանր հանցագործությունները ձեր մարզում 10 անգամ աճել են։ Ընդիմությո՞ւնն է այն խնդիրն է, որով պետք է զբաղվեն, թե՞ հանցագործություններն են, թե՞ այն, որ երկիրը ձեռից գնում է, երկրի ճիշտ կառավարումը։
35% ով կրճատվել են ցանկատարածությունները, համարյա բոլոր ցանկատարածությունները՝ բացի խաղողից և ծիրանից։ Ութ տարում երկու անգամ ցորենի ցանկատարածությունը կրճատվել է, առևտուրը 2022 և 2024 թվականների համեմատ իջել է, մարզը թուլանում է, մարզում 9000 հեկտար ջրի պակասի պատճառով, մթերման պակասի պատճառով չի ցանվում, այգի չկա։
Մենք փոփոխությունը բերում ենք մարզի համար, որպեսզի մարզում չլինի գեթ մեկ մետր, որ բերք չտա, որ չկերակրի ամբողջ տարածաշրջանը։ Արմավիրն ու Արարատը, Արարատյան ընդհանուր հովիտը ամենաբերրի հատվածն է»։

То, что мы делаем, делаем не для себя, а для всех нас. Эта борьба для всех нас, и на пути, по которому мы идем, нас не интересует ничего, кроме общего блага. Об этом заявил на встрече в Арташате возглавляющий предвыборный список партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян.
«Я обращаюсь к нашим соотечественникам в форме. В вашей области – Араратской области, за последние 8 лет количество преступлений увеличилось втрое, в 2024 году было совершено 5400 преступлений. Количество тяжких преступлений в вашей области увеличилось в 10 раз. Им в этой ситуации нужно заниматься оппозицией или преступлениями?
Площади обрабатываемых земель сократились на 35%. Объемы торговли сократились в сравнении с 2022 и 2024 годами, область ослабевает, 9000 гектаров земли в регионе остаются незасеянными из-за дефицита воды, недостаточных закупок, нет садов.
Мы добьемся изменения ситуации, чтобы не осталось ни одного метра земли, не приносящего урожая и не кормящего весь регион. Армавир и Арарат, вся Араратская долина – самые плодородные территории», - отметил Карапетян.