ԱԴԾ-ի ղեկավարը Պուտինին զեկուցել է 11 մարդու ձերբակալության մասին, այդ թվում՝ բոլոր 4 ահաբեկիչներին, որոնք անմիջականորեն մասնակցում են Կրոկուսի ահաբեկչությանը, հաղորդում է Կրեմլը։
«ԱԴԾ տնօրեն Բորտնիկովը Պուտինին զեկուցել է 11 մարդու, բոլոր չորս ահաբեկիչներին, որոնք անմիջականորեն մասնակցել են ահաբեկչության կատարմանը, ձերբակալելու մասին»,- նշել են ՌԴ նախագահի մամուլի ծառայությունում։
Այժմ ընթանում է ահաբեկիչներին օժանդակողների պարզման աշխատանք։
Մարտի 22-ին ԶԼՄ-ները հայտնել են «Կրոկուս սիթի հոլում», որտեղ պետք է տեղի ունենար «Պիկնիկ» խմբի համերգը, կրակոցների մասին։ Առնվազն երեք մարդ կամուֆլյաժով կրակ է բացել։ Հայտնի է նաեւ, որ շենքում պայթյուն է տեղի ունեցել եւ հրդեհ է բռնկվել։ Նախնական տվյալներով՝ զոհվել էր ավելի քան 60 մարդ։ «112» Թելեգրամ-ալիքի տեղեկացմամբ՝ զոհերի թիվը հասել է 82-ի։ ՌԴ Քննչական կոմիտեն քրեական գործ է հարուցել «Ահաբեկչական ակտ» հոդվածով։ Արեւմտյան լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ ահաբեկչության պատասխանատվությունը ստանձնել է ԻՊ-ը։ Ռուսական աղբյուրների փոփխանցմամբ՝ Բրյանսկի մարզում ահաբեկչության մեջ կասկածանքով բռնվել է Տաջիկստանի երկու քաղաքացի։ Տաջիկստանը հերքում է իր քաղաքացիների մասնակցությունն ահաբեկչությանը։

The head of the Federal Security Service reported to Russian President Vladimir Putin on the detention of 11 people, including all four terrorists directly involved in the terrorist attack at Crocus City Hall, RIA Novosti reported, citing a source in the Kremlin.
"FSB Director Bortnikov reported to Putin on the detention of 11 people, all four terrorists directly involved in carrying out the attack," the Russian presidential press service said.
Work is now underway to identify accomplices of the terrorists.
On 22 March, the media reported about the shooting at the Crocus City Hall, where a concert of the band "Picnic" was to be held. At least three people in camouflage opened fire. It is also known that there was an explosion and a fire started in the building. According to preliminary data and official information, more than 60 people were killed. According to the Telegram channel "112", the death toll has reached 82. The Investigative Committee of the Russian Federation opened a criminal case under the article "Terrorist Act."