Մենք սովորել ենք ավելի լավ լսել միմյանց։ Ո՛չ ՀՆԱ-ի աճը, ո՛չ իրական եկամուտների աճը հնարավոր չէր լինի, եթե մենք իրարից հեռու լինեինք։ Այս մասին մայիսի 8-ին Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստում հայտարարել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն։
«Եվ ոչ բոլորը միայնակ կկարողանան պահպանել իրենց ինքնիշխանությունը: «Շատ բան է արվել. թեև ինտեգրացիոն շինարարության մեջ հարցերն ու մարտահրավերները չեն նվազել։
Մեր միությունը դեռ բավականին երիտասարդ է, բայց դրա զարգացման համար արդեն ներդրվել է մեծ ջանք, եռանդ ու գումար։ Մենք պատասխանատու ենք ապահովելու, որ այն շարունակի զարգանալ ի շահ մեր ժողովուրդների և փաստացի դառնա ժամանակակից աշխարհում տնտեսական գրավչության իրական բևեռ»,- նշել է նա։

Мы научились лучше слышать друг друга. Ни рост ВВП, ни увеличение реальных доходов населения не были бы возможны, если бы мы были порознь. Об этом на заседании Высшего Евразийского экономического совета 8 мая заявил президент Белоруссии Александр Лукашенко.
«Да и не всем в одиночку удалось бы сохранить свой суверенитет.  «Сделано многое. Хотя вопросов и вызовов в интеграционном строительстве меньше не стало
Наш союз еще достаточно молодой, но в его развитие уже вложено очень много сил, энергии и средств. Мы в ответе за то, чтобы он и дальше развивался на благо наших народов и на деле стал бы настоящим полюсом экономического притяжения в современном мире», – отметил он.