Թիվ 8 ընտրատարածքում առաջադրված թեկնածու, Հայ ազգային կոնգրեսի անդամ Վահագն Խաչատրյանը չի կասկածում «Բարգավաճ Հայաստանի» անկեղծությանը եւ չի կարծում, թե ԲՀԿ-ն նույն խաղն է խաղում, ինչ ՕԵԿ-ը 2008թ.: Խաչատրյանն այդ մասին ասել է այսօր` ապրիլի 13-ին, տեղի ունեցած բանավեճի ժամանակ (ֆոտոռեպորտաժ):
Համենայն դեպս, Վահագն Խաչատրյանը ոչինչ չի բացառում: «Չեմ բացառում ու իրավունք էլ չունեմ բացառելու, հատկապես հաշվի առնելով հայաստանյան իրականությունը, սակայն այս փուլում ԲՀԿ-ն ընտրակեղծիքների մեխանիզմին մասնակցություն չունի: Բոլոր լծակներին տիրապետում է ՀՀԿ-ն եւ օգտագործում դրանք»,- նշել է Վահագն Խաչատրյանը եւ հավելել, որ ընտրությունների վերահսկման միասնական շտաբի ձևավորման փաստաթղթի տակ «Բարգավաճ Հայաստանի» ստորագրությունը ԲՀԿ-ի անկեղծության ապացույցն է:
ՀՅԴ-ական թեկնածու Արթուր Եղիազարյանն իր հերթին նկատել է. «Այն գործընթացները, որոնց ԲՀԿ-ն մեզ հետ մասնակցում է, մեզ բարոյապես էլ իրավունք չի տալիս կասկածի ենթարկել ԲՀԿ անկեղծությունը, բայց ավելի հստակ ցանկացած ուժի իրական պատկերը կերեւա ընտրություններից հետո»:

YEREVAN. – National Assembly (NA) MP candidate, opposition bloc Armenian National Congress member Vahagn Khachatryan does not suspect the ruling coalition’s Prosperous Armenia Party’s (PAP) sincerity, and he does not believe the PAP is playing the same game—in the lead-up to the NA elections—which the coalition’s Orinats Yerkir (Rule of Law) Party played in 2008. Khachatryan stated this during a debate on Friday (PHOTOS).
“I do not—and do not have the right to—rule out [otherwise], but at this phase the PAP is not participating in the mechanism of election fraud. The [coalition’s Republican Party of Armenia] RPA has a command of all the levers [for election fraud] and is using them,” Vahagn Khachatryan noted,  and added that the PAP’s signature under the document for forming a joint election oversight headquarters bespeaks the PAP’s sincerity.
In his turn, the opposition ARF Dashnaktsutyun Party MP candidate Arthur Yeghiazaryan remarked: “Those processes, in which the PAP is participating with us, do not give us even the moral right to dispute the PAP’s sincerity. But the true picture of any [political] force will appear more clearly after the elections.”