«Եվրատեսիլ 2012»-ում Թուրքիան ներկայացնող Ջան Բոնոմոյի հոր՝ Յաշար Բոնոմոյի դեմ դատական գործ է բացվել՝ խարդախության եւ փաստաթղթեր կեղծելու մեղադրանքով։
Թուրքական Sabah-ի փոխանցմամբ՝ Իզմիրի ծանր հանցագործությունների գծով 5-րդ դատարանում օրեր առաջ տեղի ունեցած դատական նիստին Յաշար Բոնոմոյի փոխարեն դատին մասնակցել է նրա փաստաբանը՝ նշելով, թե հաջորդ նիստին իր պաշտպանյալն անպայման կմասնակցի:
Դատախազը Յաշար Բոնոմոյի համար պահանջում է 4-ից 12 տարի ազատազրկում՝  խարդախության եւ պաշտոնական փաստաթղթերի կեղծման մեղադրանքով։

Против отца представляющего Турцию на «Евровидение-  2012»  Джана Бономоя – Яшара Бономоя, начато судебное дело по обвинению в мошенничестве и подделке документов.
Как передает турецкая Sabah, на состоявшемся днями ранее судебном заседании в 5-ом суде Измира  вместо Яшара Бономоя принял участие его адвокат, отметив,  что на следующем заседании  его клиент обязательно примет участие в судебном процессе.
Прокурор требует для Яшара Бономоя лишения свободы от 4 до 12 лет по обвинению в мошенничестве и подделке документов.