Արցախի հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն, այսօր` ապրիլի 21-ին, այցելել է Շուշի քաղաք, որտեղ ծանոթացել է մայիսի 9-ի եռատոնի շրջանակներում նախատեսվող միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքներին, ինչպես նաեւ Հայաստանի գյուղատնտեսական ակադեմիայի մասնաճյուղի, արհեստագործական ուսումնարանի եւ մշակույթի նախարարության շենքերի կառուցման եւ վերանորոգման ընթացքին:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Բակո Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ` նշելով, որ տոնական բոլոր միջոցառումները պետք է անցնեն ամենաբարձր մակարդակով:
Երկրի ղեկավարին ուղեկցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Нагорного Карабаха  Бако Саакян21 апреля посетил город Шуши, где ознакомился с ходом работ по подготовке праздничных мероприятий, посвященных Дню Победы, 20-летию Армии обороны НКР и освобождения Шуши, равно как и ходом строительства и ремонта зданий ремесленного училища, филиала Академии сельского хозяйства Армении и Министерства культуры и по вопросам молодежи НКР.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе президента НКР, президент дал конкретные поручения по должному выполнению работ, отметив, что все праздничные мероприятия должны пройти на самом высоком уровне.
Главу государства сопровождали председатель Национального собрания Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица.