Քուվեյթի պետության Ազգային ժողովի նախագահ Ահմադ աբդ ալ-Ազիզ ալ-Սաադունն ապրիլի 30-ին ընդունել է Քուվեյթում Հայաստանի դեսպան Ֆադեյ Չարչօղլյանին: NEWS.am-ին Արտաքին գործերի նախարարությունից հայտնեցին, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջեւ միջխորհրդարանական համագործակցության հետագա խորացմանը վերաբերող հարցեր: Դեսպան Չարչօղլյանը նշել է, որ Հայաստանը պատրաստ է ակտիվացնել միջխորհրդարանական ոլորտում պատվիրակությունների փոխայցելությունների մակարդակը, ինչը նոր հիմքերի վրա կդնի երկու երկրների օրենսդիր մարմինների միջեւ աշխատանքների հետագա խորացումն ու իրատեսական արդյունքների արձանագրումը: Այս կապակցությամբ Քուվեյթում Հայաստանի դեսպանը կարեւորել է Ահմադ ալ-Սաադունի այցը Հայաստան` նշելով, որ այն նոր էջ կբացի երկու երկրների միջխորհրդարանական համագործակցության պատմության մեջ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ միջխորհրդարանական բարեկամության խմբերի միջեւ կապերի հետագա խթանմանն ու խորացմանը: Քուվեյթում ՀՀ դեսպանը լուսաբանել է նաեւ ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման վերջին զարգացումներն ու հայ-թուրքական հարաբերությունների ներկա վիճակը, անդրադարձել մայիսի 6-ին Հայաստանում կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին:
Քուվեյթի Ազգային ժողովի նախագահն իր հերթին  ողջունել է ղարաբաղյան խնդրի կարգավորմանը բանակցային ճանապարհով հասնելու հայկական կողմի ջանքերը` նշելով, որ Քուվեյթի պետությունը մշտապես կողմ է եղել հարցի խաղաղ կարգավորմանը: Հանդիպման ընթացքում ալ-Սաադունը բարձր է գնահատել քուվեյթահայ համայնքի եւ երկրի բարգավաճման գործում հայերի ունեցած դերը, ինչպես նաեւ հայտնել է Քուվեյթի պատրաստակամությունը համապատասխան քայլեր ձեռնարկել Հայաստանի` որպես բարեկամ երկրի հետ բազմաբնույթ հարաբերությունների խորացման ուղղությամբ:

Председатель парламента Кувейта Ахмад абд аль-Азиз принял посла Армении в стране Фадея Чарчогляна.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе МИД Армении, в ходе встречи обсуждались вопросы дальнейшего углубления межпарламентского сотрудничества. Чарчоглян заверил, что Армения готова активизировать уровень взаимных визитов в контексте межпарламентского сотрудничества. Посол, в частности, отметил важность визита председателя парламента Кувейта в Армению, подчеркнув, что он откроет новую страницу с истории межпарламентского сотрудничества двух стран. Собеседники коснулись также стимулирования и углубления связей между парламентскими группами дружбы.
Чарчоглян представил также последние тенденции в карабахском урегулировании, а также ситуацию с армяно-турецкими отношениями и предстоящими в Армении 6 мая парламентскими выборами.
В свою очередь, председатель парламента Кувейта приветствовал усилия армянской стороны достичь урегулирования карабахского конфликта путем переговоров, отметив, что Кувейт всегда был сторонником мирного решения проблемы. Он также высоко оценил роль армянской общины и армян в деле процветания Кувейта и выразил готовность оказать содействие в развитии отношений с Арменией.