Առաջին հերթին ուզում եմ, որ Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը հինգ օրից հաղթի ղազախներին, իսկ դրանից հետո կսկսեմ զբաղվել ակտիվ քաղաքական եւ օրենսդիր գործունեությամբ: Այդ մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՀՀԿ-ական պատգամավոր, Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը` ԿԸՀ-ում նորընտիր պատգամավորների մանդատների հանձնման հանդիսավոր արարողությունից հետո:
Հարցին, թե հավատո՞ւմ է, որ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունն ընդդիմություն է, Հայրապետյանը պատասխանել է. «Հարցրեք «Բարգավաճ Հայաստանից», ես ոնց կարամ իրանց տեղը պատասխանեմ: Ես իշխանության ներկայացուցիչ եմ եւ գուշակություններով չեմ զբաղվում»:
Հարցին, թե պայքարելո՞ւ են մենաշնորհների դեմ, Հայրապետյանը խնդրել է մանրամասնել, թե ինչ նկատի ունեն. «Ես չգիտեմ, թե ինչ մենաշնորհի մասին է խոսքը»:
«Ես մտադիր եմ խորհրդարանում քննարկման դնել բազմաթիվ հարցեր»,- ասել է Հայրապետյանը, սակայն կոնկրետ մի խնդիր չի նշել:
Նա ասել է, որ ԱԺ նիստերին չի մասնակցում, քանի որ ՖԻՖԱ-ի եւ ՈՒԵՖԱ-ի նիստերը տեղի են ունենում երկուշաբթի եւ երեքշաբթի օրերը:

Head of Armenian Football Federation to deal with politics not fortune-telling (VIDEO)
YEREVAN. – Head of Armenian Football Federation (AFF) and ruling Republican Party of Armenia (RPA) MP Ruben Hayrapetyan wishes that the team defeated Kazakhstani national in five days and he will start dealing with politics after it, Hayrapetyan told the journalists after the MP mandate distribution ceremony in the Central Electoral Commission on Wednesday.
Asked whether Prosperous Armenia Party (PAP) is an opposition, Hayrapetyan recommended to address the question to the PAP, as he deals with politics and not fortune-telling.
As for whether the AFF head plans to struggle against economic monopoly, he said that he has no idea, against what kind monopoly he should struggle.
Regarding the question whether he would attend all the sessions being the AFF head simultaneously, Hayrapetyan said that he would and the reason of his absences will be the FIFA and UEFA sessions only.