Մալայզիայի մայրաքաղաք Կուալա Լումպուրում, հունիսի 4-ին, մեկնարկել է 25-րդ Միջազգային գազային խորհրդաժողովը (WGC 2012), որի աշխատանքներին մասնակցել է նաեւ «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ Վարչության նախագահ-Գլխավոր տնօրեն Վարդան Հարությունյանը:
Գազի ոլորտի համաշխարհային առաջատար ընկերությունների ներկայացուցիչների խոշորագույն քառօրյա ֆորումի օրակարգային թեման է՝ «Գազ. ապագա համաշխարհային աճի հիմքը»:
Համաժողովի կազմակերպիչը Միջազգային գազային միությունն է (International Gas Union – IGU, ՄԳՄ): ՄԳՄ-ը հեղինակավոր միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպություն է, որը համարվում է գազի ոլորտում միջազգային փորձի կուտակման եւ անփոփման կենտրոն: Միությունը ներկայում միավորում է աշխարհի 73 երկրների գազային ընկերություններ եւ ասոցիացիաներ:

YEREVAN.- Chairman of ArmRusgasprom Board Vardan Harutyunyan participated in the work of World Gas Conference 2012 in Kuala Lumpur.
The conference opened on Monday is titled “Gas:Sustaining Future Global Growth” and is organized by the International Gas Union (IGU) uniting 73 states.
Several days earlier Harutunyan participated in the annual general meeting of the European Business Congress in Slovenia’s Portorož. The Congress featured over 300 representatives of 85 companies and organizations from 25 OSCE member states.