Մալայզիայի մայրաքաղաք Կուալա Լումպուրում, հունիսի 4-ին, մեկնարկել է 25-րդ Միջազգային գազային խորհրդաժողովը (WGC 2012), որի աշխատանքներին մասնակցել է նաեւ «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ Վարչության նախագահ-Գլխավոր տնօրեն Վարդան Հարությունյանը:
Գազի ոլորտի համաշխարհային առաջատար ընկերությունների ներկայացուցիչների խոշորագույն քառօրյա ֆորումի օրակարգային թեման է՝ «Գազ. ապագա համաշխարհային աճի հիմքը»:
Համաժողովի կազմակերպիչը Միջազգային գազային միությունն է (International Gas Union – IGU, ՄԳՄ): ՄԳՄ-ը հեղինակավոր միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպություն է, որը համարվում է գազի ոլորտում միջազգային փորձի կուտակման եւ անփոփման կենտրոն: Միությունը ներկայում միավորում է աշխարհի 73 երկրների գազային ընկերություններ եւ ասոցիացիաներ:

Председатель правления – Генеральный директор ЗАО «АрмРосгазпром» Вардан Арутюнян принял участие в работе форума Мировой газовой конференции в Куала-Лумпуре. Тема конференции, открывшейся 4 июня: «Газ: основа будущего глобального роста». Организатором конференции является Международный газовый союз (IGU), объединяющий  73 страны. Об этом говорится в сообщении компании, полученном Новости Армении – NEWS.am
Несколькими днями ранее В. Арутюнян также принял участие в ежегодном общем собрании Европейского делового конгресса в словенском Портороже. В работе собрания приняли участие более 300 представителей от 85 компаний и организаций из 25 стран-членов ОБСЕ. В рамках ЕДК прошла конференция «Энергетическая безопасность и новые возможности для природного газа».