Երեւանում նվազել են անշարժ գույքի գնորդները: Այդ մասին այսօր` հունիսի 12-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ամերիկահայ գործարար, Հայաստանի անշարժ գույքի շուկայում ներդրումներ կատարած Վահագն Հովնանյանը:  Պատճառներից մեկն, ըստ Վ. Հովնանյանի, արտագաղթն է, իսկ մնացողներն էլ գումարի պակաս ունեն:
Սփյուռքահայ գործարարի խոսքով` անշարժ գույքի շուկայում աշխուժություն մտցնում են բացառապես Սիրիայից, Իրանից եւ Եգիպտոսից ներգաղթող հայերը: Նրա տեղեկացմամբ` իր ղեկավարած ընկերության («Վահագն Ինթերնեյշնլ») առաջարկած անշարժ գույքի 63%-ը գնում են տեղացիները, 37%-ը` օտարերկրացիները:
Վ. Հովնանյանը խոստացավ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին հրավիրել գոլֆ խաղալու` խաղադաշտը վերանորոգելուց հետո:

YEREVAN. – The real estate buyers have reduced in Armenia’s capital, Yerevan, American-Armenian businessman Vahakn Hovnanian—who has made great investments in Armenia’s real estate market—stated during a press conference on Tuesday.
As per Hovnanian, one reason for this drop is emigration, and the rest do not have enough money.
In the Diaspora-Armenian entrepreneur’s words, solely the Armenian immigrants from Syria, Iran and Egypt bring liveliness to the real estate market.
Vahakn Hovnanian also informed that 63 percent of the real estate his company (Hovnanian International Ltd) offers are purchased by local Armenians and 37 percent are bought by foreign nationals.