Հայաստանի Ազգային անվտանգության ծառայության կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում, հունիսի 28-ին, կաշառք ստանալու պահին ձերբակալվել է`  Երեւանի Շենգավիթ վարչական շրջանի «Աէրացիա» համատիրության ճարտարագետ Անահիտ Կարապետյանը:
Ըստ ԱԱԾ հաղորդագրության, նա նույն համատիրության նախագահ Հայրապետ Հայրապետյանի ցուցումով, «Փարոս» ծրագրի շրջանակներում ընդգրկվելու համար, բնակության վայրի վերաբերյալ տեղեկանք հատկացնելու դիմաց` քաղաքացուց պահանջել եւ ստացել է 200 հազար դրամ գումար:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ Քննչական վարչության կողմից հարուցվել է քրեական  գործ, կատարվում է նախաքննություն:

В результате оперативно-розыскных мероприятий Службы национальной безопасности (СНБ) Армении 28 июня в момент получения взятки задержана инженер кондоминимума «Аэрация» административного района Шенгавит Еревана Анаит Карапетян.
Как сообщили в пресс-службе СНБ, по указанию председателя кондоминимума Айрапета Айрапетяна Анаит Карапетян потребовала и получила от жителя взятку в размере 200 тысяч драмов для предоставления справки с места жительства для включения в программу социальной помощи «Парос».