Երեւանում ռուսական ռոմանսի երեկո կլինի. «Սիրու՛մ եմ քեզ, իմ ռուսա՛ց լեզու, եւ գովերգում եմ եւ երգում..»։  Տոնական երեկոն նվիրված է Ռուսաստանի Դաշնության 20-ամյակին եւ ռուս մեծ պոետ, թարգմանիչ Վալերի Բրյուսովի ծննդյան 139 ամյակին։
Հայաստանում Ռոսսոտրուդնիչեստվոյի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե համերգը տեղի կունենա դեկտեմբերի 10-ին ժամը 19։00-ին Առնո Բաբաջանյանի անվան համերգասրահում։ Կհնչեն ռուսական  հայտնի դասական ռոմանսներ եւ բանաստեղծություններ, նաեւ հայկական ժամանակակից հեղինակներ՝ միջազգային մրցույթների բազմակի հաղթողների կատարմամբ։ Գեղարվեստական ղեկավար՝ Հայաստանի մշակույթի արժանի գործիչ, Ռուս-Հայկական(Սլավոնական) համալսարանի մշակութային կենտրոնի ղեկավար Մայա Սերգեեւնա Բաղդասարյան։
Երեկոյի կազմակերպիչներն են Ռուսական մշակույթի «Հարմոնիա» միջազգային կենտրոնն ու Երեւանում Ռոսսոտրուդնիչեստվոյի ռուսական գիտության եւ մշակութային կենտրոնը:

В Ереване состоится вечер русского романса «Люблю тебя, язык мой русский, и воспеваю, и пою…» Праздничный вечер посвящен 20 годовщине Конституции Российской Федерации и 139 дню рождения великого русского поэта-переводчика Валерия Брюсова.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Представительства Россотрудничества в Армении, концерт состоится 10 декабря в 19:00 в концертном зале им. Арно Бабаджаняна. Прозвучат популярные романсы и стихи русских классиков, а так же армянских современных авторов в исполнении многократных лауреатов международных конкурсов. Художественный руководитель: заслуженный деятель культуры Армении, руководитель культурного центра Российско-Армянского (Славянского) университета  Майя Сергеевна Багдасарян.
Организаторами вечера выступили Международный центр русской культуры «Гармония» и  Российский центр науки и культуры Россотрудничества в Ереване.