2012 թվականին ոչինչ չի ձեռնարկվել հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման ուղղությամբ։ Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ հարցազրույցում հայտարարել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը։
Նրա խոսքերով՝ քանի դեռ Թուրքիայում կառավարում է հայերի ցեղասպանությունն իրականացրած մարդկանց մտածելակերպով եւ հոգեբանությամբ ներկայիս վերնախավը, ոչ մի առաջընթաց այդ գործընթացում չի լինի։ «Ես ոչ մի սպասելիք չունեմ Գյուլի,Էրդողանի եւ Դավութօղլուի գլխավորած թուրքական կառավարությունից։ Եթե նույնիսկ կա փոքր-ինչ սպասելիք, ապա՝ թուրքական հանրության առողջ, սակայն փոքր զանգվածից, որ կազմավորվում է այդ երկրում։ Եթե նախկինում հնարավոր չէր պատկերացնել, որ ապրիլի 24-ին Ստամբուլի հրապարակներից մեկում դուրս կգան թուրքեր «Կներեք մեզ, հայե՛ր» կարգախոսով, ապա այսօր դա հնարավոր է»,- ասել է Զոհրաբյանը, ավելացնելով, որ հայ –թուրքական հարաբերությունների կարգավորման ողջ հույսը երիտասարդ սերունդն է։

YEREVAN.- In 2012 no moves were taken to normalize Armenia-Turkey relations, secretary of the Prosperous Armenia parliamentary group Naira Zohrabyan told Armenian News-NEWS.am.
While Turkey is ruled by elite with a mentality similar to that of Armenian Genocide perpetrators, no movement will be registered, she said.
“I expect nothing from the government run by Gul, Erdogan and Davutoglu. It is possible to expect something only from the reasonable part of the Turkish society which is being formed in the country. It was difficult to imagine but people went to one of the Istanbul squares on April 24,” she emphasized.