Բրիտանական հայտնի PUROLITE Int. Ltd. ընկերությունը ցանկանում է փոխշահավետ համագործակցություն հաստատել ՀՀ շահագրգիռ ընկերությունների հետ: Այդ մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է ՀՀ էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարարությունից:
Ընկերությունն արտադրում է ավելի քան 400 անուն ապրանքատեսակ, որոնցից 200-ը օգտագործվում են ջերմային եւ ատոմային էներգետիկայում, էլեկտրոնիկայում, մետալուրգիայում, քիմիական, սննդի ու դեղագործական արտադրությունում: PUROLITE Int. Ltd  -ը միջազգային շուկայում բացահայտ առաջատար է իոնափոխանակվող ռետինների (ионообменных смол) արտադրությամբ, որոնք աչքի են ընկնում կայունությամբ եւ ամրությամբ, այդ պատճառով էներգետիկայի բնագավառում մեծ պահանջարկ ունեն:

Желание установить взаимовыгодные партнерские отношения с армянскими коллегами выразила известная британская компания «PUROLITE Int. Ltd». Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в Министерстве энергетики и природных ресурсов.
Отметим, что компания производит более 400 наименований продукции, 200 из которых используются в атомной и термической энергетике, электронике, металлургии, химическом, пищевом и фармацевтическом производствах.
Компания «PUROLITE Int. Ltd» является лидером международного рынка ионообменных смол, которые отличаются стабильностью и стойкостью и пользуются большим спросом в сфере энергетики.