Փետրվարի 8-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է «The HALO Trust» բրիտանական ոչ կառավարական կազմակերպության ղարաբաղյան ծրագրի ղեկավար Նիք Սմարթին:
Արցախի հանրապետության ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպմանը, որը կրում էր ճանաչողական բնույթ, Նիք Սմարթը ներկայացրել է 2012 թվականին կազմակերպության կողմից կատարած աշխատանքները եւ 2013 թվականի անելիքները:
Կարեն Միրզոյանը երախտագիտություն է հայտնել «The HALO Trust»-ի ներկայացուցչին ԼՂՀ տարածքում մարդասիրական գործունեության համար՝ հավաստիացնելով, որ հանրապետության արտաքին գերատեսչությունը աջակցելու է կազմակերպության գործունեությանը:

STEPANAKERT.- Foreign Minister of the Nagorno-Karabakh Republic, Karen Mirzoyan received Nick Smart, the head of program of “The HALO TRUST” British NGO in Karabakh.
As Armenian News-NEWS.am was informed at the press service of the NKR Foreign Ministry, during the meeting, Nick Smart presented the organization’s achievements in 2012 and plans for 2013.
Karen Mirzoyan expressed his gratitude to the representative of “The HALO TRUST” for humanitarian activities in the territory of the NKR, assuring that the Foreign Ministry of the Republic will provide its assistance.