Երեւանում տրոլեյբուսային նոր երթուղիների բացումն անհեռանկարային է: Այդ մասին նշված է ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարության կողմից ՀՀ կառավարությանը ներկայացրած տեղեկանքում:
Նշվել է, որ Երեւանում գործում է թվով 5 տրոլեյբուսային երթուղի, որոնք սպասարկվում են օրական 50-55 տրոլեյբուսներով: Տրոլեյբուսների ընդհանուր քանակը կազմում է 79, որոնցից 8-ը ենթակա են դուրս գրման եւ չեն շահագործվում: Նոր երթուղիների բացումը ներկա փուլում անհեռանկարային է, քանի որ տրանսպորտային պարկը նոր տրոլեյբուսներով համալրելը, վերանորոգումը եւ արդիականացումը ֆինանսական մեծ միջոցներ է պահանջում, որը ներկայիս ուղեւորահոսքի եւ փոխադրավարձի ցածր պայմաններում դժվար իրագործելի է:
Ավելին՝ ներկայումս ՀՀ կառավարության աշխատակազմի «Օրենսդրական կարգավորման ազգային կենտրոն» գրասենյակը ուսումնասիրում է տրանսպորտի բնագավառը եւ առաջարկություն ներկայացրել՝  հանել տրոլեյբուսները:

Открытие новых троллейбусных маршрутов в Армении является бесперспективным. Об этом сообщается в докладе Министерства транспорта и связи Армении, представленного правительству.
В докладе отмечается, что в Ереване действует 5 троллейбусных маршрутов, которые обслуживают 50-55 троллейбусов. Общее количество троллейбусов составляет 79, из них 8 не эксплуатируется. На данном этапе открытие новых маршрутов является бесперспективным, так как требуются значительные финансовые средства для ремонта, прибавления и  модернизации транспортного парка, что трудно обеспечить при сегодняшнем трафике пассажиров и низкой цене на билеты данного вида транспортного средства.
Отметим, что «Национальный центр законодательного урегулирования» при аппарате правительства проводит мониторинг транспортной сферы и предлагает лтквидировать троллейбусные рейсы.