Carrefour ֆրանսիական մանրածախ ցանցի Հայաստանի ներկայացուցիչները չեն պատասխանում մամուլի հարցերին։ NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանում ընկերության ներկայացուցիչ Վաչե Արսենը հայտարարել է, որ պատրաստ չէ ասել, թե ե՞րբ եւ ինչպե՞ս ընկերությունը պատրաստ կլինի սկսել աշխատանքը Հայաստանում։
«Մեր քաղաքականությունը չի նախատեսում մամուլի հետ շփում։ Եթե ինչ-որ հայտարարություն նախապատրաստենք, կտարածենք այն մամուլի ասուլիսին», – հայտարարեց Վաչե Արսենը։
NEWS.am-ը հարցեր ուղղեց ընկերության մամուլի ծառայությանը՝ խնդրելով, որ պատասխանները տրամադրեն մեկ շաբաթվա ընթացքում։
Հիշեցնենք, որ Պետեկամուտների կոմիտեի նախագահ Գագիկ Խաչատրյանը հայտարարել էր, որ Carrefour-ի հայկական շուկա մտնելու հարցը քննարկվել է կառավարությունում եւ դրական է ընդունվել։ Մաքսատանն արգելքներ չեն ծագի։ Սակայն ամենանուրբը հենց ներկրման հարցն է. Carrefour-ն իր ապրանքն ինքնուրույն է ներկրում՝ հակառակ հայ խոշորագույն ներկրողների շահերի։
Carrefour-ը 33 երկրում 9 994 խանութ ունի, այդ թվում նաեւ հարեւան Վրաստանում։ Ընկերությունում աշխատում է 360 հազար մարդ։

Представители французской розничной сети Carrefour в Армении не отвечают на вопросы прессы. В беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am представитель компании в Армении Ваче Арсен заявил, что не готов рассказать, когда и как кампания готова приступить к работе в Армении.
«Наша политика не предусматривает общения с прессой. Если мы подготовим какое-либо заявление, мы распространим его на пресс-конференции», – заявил В. Арсен.
Редакция Новости Армении – NEWS.am направила вопросы в пресс-службу компании с просьбой предоставить ответы в течение недели.
Напомним, что, как ранее заявил представитель Комитета по госдоходам Армении Гагик Хачатрян, вопрос выхода Carrefour на армянский рынок обсуждался в правительстве Армении и был принят позитивно. На таможне какие-либо препятствия возникнуть не должны. Однако самым щекотливым является именно вопрос импорта – продукты Carrefour импортирует самостоятельно, вразрез с интересами крупнейших армянских импортеров.
Carrefour насчитывает 9 994 магазина в 33 странах, в том числе в соседней Грузии. В компании занято 360 тыс человек.