Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը գազի եւ էլեկտրաէներգիայի սակագների վերանայման մասին որոշումը կընդունի հունիսի 7-ի նիստում:
Ըստ հանձնաժողովի պաշտոնական կայքի` մինչեւ 10 հազ. խոր. մետր սպառողների համար գազի սակագին պետք է սահմանվի 156 դրամը` 1 խոր. մետրի համար (ներկայիս 132 դրամի համեմատ), իսկ 10 հազ. խոր. մետրից ավելի սպառողների համար` 276.98 դոլարը` 1000 խոր. մետրի համար (մոտ 115 հազ. դրամ): Խոշոր սպառողների համար գազի գործող գինը 243.13 դոլար է (մոտ 100 հազ. դրամ):
Հայաստանի էլեկտրական ցանցերը 0.38 կՎ լարմամբ սնվող սպառողներին (այդ թվում` բնակչությանը) էլեկտրաէներգիա պետք է մատակարարեն 38 դրամ/կՎտԺ սակագնով, իսկ գիշերային ժամերին` 28 դրամ/կՎտԺ: Այսպիսով` էլեկտրաէներգիան թանկանում է 8 դրամով:

According to the commission’s official website, the gas price will be set at 156 drams (approx. $0.37)—instead of today’s 132 drams (approx. $0.32)—per cubic meter for those that consume up to 10,000 cubic meters, and $276.98 per 1,000 cubic meters for those that consume more than 10,000 cubic meters. The current gas price is $243.13 for large consumers.
In addition, the “Electric Networks of Armenia” Company will supply electricity to the country’s consumers at a price of 38 drams (approx. $0.09) per kilowatt and, in the night hours, for 28 drams (approx. $0.07) per kilowatt. As a result, the electricity prices will increase by 8 drams (approx. $0.02) per kilowatt.