Երեւանի քաղաքապետարանում, քիչ առաջ մեկնարկել է Երեւանի ավագանու հատուկ նիստը, որի ժամանակ երդվել է Երեւանի նորընտիր քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, հաղորդում է NEWS.am-ի թղթակիցը (ֆոտոռեպորտաժ):
Ավագանու հատուկ նիստը բացել է Ավագանու ՀՀԿ խմբակցության անդամ, Ժուռնալիստների միության նախագահ Աստղիկ Գեւորգյանը: Դրանից հետո Տարոն Մարգարյանն արտասանել է երդմնակալության տեքստը, որն ի պահ է տրվել Երեւանի պատմության թանգարանում:
Այնուհետեւ Երեւանի պատմության թանգարանից բերվել է խորհրդանշական լանջաշղթան, որը Տարոն Մարգարյանին է հանձնել ավագանու ՀՀԿ խմբակցության անդամ, կոմպոզիտոր Մարտին Վարդազարյանը:
Ավագանու հատուկ նիստը շարունակել է վարել Տարոն Մարգարյանը: Այս պահին ելույթ է ունենում Արարատյան թեմի առաջնորդ Նավասարդ արքեպիսկոպոս Կճոյանը:
Ավագանու հատուկ նիստին ներկա են Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը, կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն, ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, օրենսդիր եւ գործադիր մարմինների մի շարք ներկայացուցիչներ:
Նորընտիր ավագանու 65 անդամներից ներկա են 59-ը: Բացակայում են «Բարեւ Երեւան» խմբակցության անդամները, իսկ ԲՀԿ խմբակցությունը ներկա է ողջ կազմով:

YEREVAN. – Special session of the Armenian capital city Yerevan Council of Elders kicked off Tuesday, during which newly elected Mayor Taron Margaryan took an oath of office, the Armenian News-NEWS.am reporter informs.
Margaryan recited the inaugural text, which is kept at Yerevan History Museum. Subsequently, the symbolic chain was brought from the museum and placed on Margaryan, who started to chair the special session.
President Serzh Sargsyan, Catholicos of All Armenians Karekin II, National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan, Prime Minister Tigran Sargsyan, and several representatives of Armenia’s legislative and executive bodies are on hand at the event.
A total of 59 members from the 65-seat newly-elect Yerevan Council of Elders are attending the special session. The opposition Heritage Party-led “Barev [Hello],