Սերժ Թանգյանի «Orca» կոչվող առաջին դասական սիմֆոնիան թողարկվել է  հունիսի 25 –ին եւ արդեն  հասանելի է «iTunes»-ում:
Սիմֆոնիան առաջին անգամ  կատարվել է 2012 թ. Ավստրիայում` աշխարհահռչակ  «Das Karussell Orchestra» նվագախմբի հետ:
Թանգյանը նշել է, որ մոտ 15 ելույթ է նախատեսում այս տարվա  սեպտեմբերին եւ հոկտեմբերին Եվրոպայում եւ Ռուսաստանում: Նա նաեւ հույս է հայտնել, որ կհաջողվի մոտ ապագայում սիմֆոնիան ներկայացնել ԱՄՆ-ում: «Կցանկանայի  «Orca»-ում հանդես գալ ԱՄՆ-ում, անհրաժեշտ է միայն գտնել հարմար պահ եւ ճիշտ պրոմոութերների»,-նշել է Թանգյանը:

The first classical symphony composed by Serj Tankian was released on June 25 and is already available on iTunes.
Orca, a symphony composed by Tankian, was performed with the Das Karussell Orchestra in Austria last October, 1057thexrocks.com reported.
The musician said he plans about 15 shows in Europe and Russia in September, October. He also hopes to bring Orca to the Unites States.
“I want to do more shows in the U.S. with Orca, we just have to find the right opportunities and right promoters to get it done,” he said.