Հայաստանի ոստիկանության աշխատակիցները կատարելագործել են ռուսերենի իրենց գիտելիքները՝ «Ռոսսոտրուդնիչեստվոյի» աջակցությամբ: Հուլիսի 19-ին Հայաստանի ոստիկանության կենտրոնական գրասենյակում սերտիֆիկատներ են հանձնվել այն 43 ոստիկաններին, որոնք Հայաստանում  Ռուսհամագործակցության ներկայացուցչության ռուսերենի գիտելիքների բարելավման ծրագրի շրջանակներում անցել են եռամսյա դասընթացներ:
Ինչպես հաղորդում է «Ռոսսոտրուդնիչեստվոյի» մամուլի ծառայությունը, դասընթացները կազմակերպվել են Հայաստանում վերջինիս ներկայացուցչության եւ Հայաստանի Ոստիկանության գլխավոր շտաբի կողմից՝ռուսերենի գիտելիքները խորացնելու նպատակով:
Ժամանակակից կրթական ծրագրերով եւ մեթոդիկաներով դասընթացները անցկացրել են Ռուսաց լեզվի ուսումնա-մեթոդական ռուսական կենտրոնի փորձառու մասնագետները:

A group of police officers of Armenia have improved their knowledge of the Russian language.
The members of the Armenian law enforcement enhanced their Russian in assistance with “Rossotrudnichestvo”—the Russian Federal Agency for the Commonwealth of Independent States, Compatriots Living Abroad and International Humanitarian Cooperation.
The 43 officers, who underwent three-month courses along the lines of a Russian-language skills improvement program, received their respective certificates on July 19.
The courses were conducted to enhance the knowledge of Russian, informs the “Rossotrudnichestvo” press service.