Մոսկվայի ոստիկանությունը Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպան Կարեն Անդրեասյանին թույլ է տվել հանդիպել «Նոր Մոսկվայում» սարսափելի վթարի գործով կալանավորված Հրաչյա Հարությունյանի հետ: Այս մասին «ՌԻԱ նովոստիին» հայտնել են ՆԳՆ Մոսկվայի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունից:
«Քննիչը Հայությունյանի հետ հանդիպման վերաբերյալ համապատասխան հանձնարարական է տվել, որը գտնվում է «Մատրոսսկայա տիշինա» կալանավայրում»,-հայտարարել է գործակալության զրուցակիցը:
Հիշեցնենք, որ «Նոր Մոսկվայում» վթարը տեղի է ունեցել հուլիսի 13-ին: Մանրաքար տեղափոխող «ԿամԱԶ»-ը մեծ արագությամբ բախվել է ուղեւորատար ավտոբուսին: Տեսագրությունում երեւում է, որ բեռնատարի վարորդը փորձել է խուսափել վթարից՝ կտրուկ կերպով կողք թեքելով ավտոմեքենան: Ողբերգական միջադեպի արդյունքում զոհվել է 18 մարդ, մոտ 50 մարդ տարբեր աստիճանի վնասվածքներով հիվանդանոց է տեղափոխվել: Հայաստանի քաղաքացի Հրաչյա Հարությունյանը դատարան է տարվել կանացի ծաղկավոր խալաթով:

The investigator has given permission for the meeting, press service representative said.
Earlier, Harutyunyan refused to give testimony. The interrogation has been postponed for an uncertain date.
To note, a truck crashed into a passenger bus on July 13 outside Moscow, and it was found out that the truck driver was an Armenian citizen by the name of Hrachya Harutyunyan. The impact of the crash was so powerful that the bus had split in two. The accident claimed 18 lives and about 50 others were hospitalized. The court had Harutyunyan arrested on Monday. In addition, he was brought to the courtroom with slippers and a women’s robe. This fact caused widespread discontent among the Armenian public, and protests were staged across the Russian Embassy in Armenia.