Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն օգոստոսի 28-ին այցելել է կրթության եւ գիտության նախարարություն եւ հանդիպել գերատեսչության ղեկավար կազմի հետ: (ֆոտոռեպորտաժ)
Փաստը, որ պետության ղեկավարը պետական գերատեսչություններ այցելելու փուլը սկսել է ԿԳՆ-ից, խոսում է պետության ղեկավարության համար այդ ոլորտի կարեւորության մասին,  այցի արդյունքների ամփոփման ճեպազրույցում հայտնել է ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը:
Ըստ Աշոտյանի՝ ԿԳՆ-ի ղեկավարության հետ հանդիպման ընթացքում նախագահին զեկուցվել է նոր ուսումնական տարվա նախապատրաստման աշխատանքների, նախարարության բոլոր բնագավառների կարճաժամկետ եւ երկարաժամկետ  ծրագրերի մասին՝ նախադպրոցական կրթությունից մինչեւ գիտություն: Աշոտյանը նաեւ հայտնել է, որ շոշափվել են պետկառույցի վերաձեւավորման եւ պետմարմինների աշխատանքների թափանցիկությունը բարձրացնելու վերաբերյալ հարցեր:
«Հանդիպման ավարտին պետության ղեկավարը պատասխանել է մի շարք հարցերի, որոնք վերաբերել են ոչ միայն կրթության, այլեւ պաշտպանության, ներքին եւ արտաքին քաղաքականության բնագավառներին», - հավելել է նախարարը:

YEREVAN. – President of Armenia Serzh Sargsyan on Wednesday visited the Ministry of Education and Science. (photo)
The fact that president started the series of visits to ministries from the Ministry of Education proves importance of the sector for Armenia’s leadership, Minister Armen Ashotyan told a briefing.
President was briefed on preparation for a new school year, medium-term and long-term programs of the ministry.
Ashotyan said they touched upon the reform of the state agencies and increasing the transparency of government institutions.
“President answered a series of questions concerning not only education, but also the defense, interior and foreign policy,” Minister added.