Արցախի պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն, օգոստոսի 25-ից 31-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1200 կրակոց:
ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդի դրսեւորած ակտիվությունը կասեցվել է:

STEPANAKERT. – The Azerbaijani side violated the ceasefire, at the line of contact between the Karabakh-Azerbaijani opposing forces, around 200 times in the passing week.
During this time, more than 1,200 shots were fired in the direction of Armenian positions on August 21-31, the Nagorno-Karabakh Republic (NKR) Defense Army reported.
But as a result of the retaliatory operations by the NKR Defense Army vanguard units, the adversary’s “activeness” at the frontline was stopped
Azerbaijan has violated the ceasefire, at its boundaries with Armenia and the Nagorno-Karabakh Republic, 7,960 times in the first seven months of 2013.