Արցախի պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն, օգոստոսի 25-ից 31-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1200 կրակոց:
ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդի դրսեւորած ակտիվությունը կասեցվել է:

За минувшую неделю Азербайджан около 200 раз нарушил режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства обороны НКР, за период с 25 по 31 августа противником было произведено более 1200 выстрелов из различного вида стрелкового оружия. С целью подавления активности противника передовые подразделения Армии обороны НКР прибегли к ответным действиям, в результате которых активность противника была пресечена.
За 7 месяцев Азербайджан более 7960 раз нарушил режим перемирия с Арменией и Нагорно-Карабахской Республикой.