Անհայտ վարորդը 24 րոպեում մեքենայով պտտվել է նյույորքյան Մանհեթենի շուրջը, որը երեք րոպեով գերազանցում է նախորդ ոչ պաշտոնական ձեռքբերումը: Տղամարդը, որը հայտնի է միայն AfroDuckProduction նիքով, հայտարարել է, որ կարողացել է նոր ռեկորդ սահմանել, թեեւ ստիպված է եղել 6 անգամ կանգ առնել կարմիր լույսի տակ, հաղորդում է Lenta.ru-ն՝ վկայակոչելով Fox News-ը:
Մեքենայի ընթացքի միջին արագությունը (նշվում է, որ դա եղել է BMW Z3, այլ տեղեկություններով՝ BMW Z4) կազմել է մոտ 106 կմ/ժամ, այնինչ թույլատրելի առավելագույն արագությունը ճանապարհներին կազմում է մոտ 70 կմ/ժամ: Ընդհանուր առմամբ՝ վարորդը կտրել է 45 կմ:

Неизвестный водитель сделал круг по нью-йоркскому Манхэттену за 24 минуты, что на три минуты превышает предыдущее неофициальное достижение.
Мужчина, известный лишь под никнеймом AfroDuckProduction, заявил, что сумел установить новый рекорд, несмотря на то, что ему пришлось шесть раз остановиться на светофорах, сообщает «Лента.Ру» со ссылкой на Fox News.
Средняя скорость движения автомобиля (указывается, что это был BMW Z3; по другим данным, речь идет о модели Z4) составила около 106 километров, тогда как разрешенный максимум на дорогах района составляет около 70 километров в час. Всего водитель преодолел около 45 километров.