Երեւանում «DigiTec Expo» IT-ցուցահանդեսում կներկայացվի շուրջ 30 արտասահմանյան ընկերություն: Այս մասին այսօր՝ հոկտեմբերի 2-ին, լրագրողներին հայտնել է Հայաստանի ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության գործադիր տնօրեն  (UITE) Կարեն Վարդանյանը: Երեւանում հոկտեմբերի 4-6-ը կայանալիք ցուցահանդեսին կմասնակցի 120 ընկերություն:
Ըստ մրցույթի կազմակերպիչ UITE-ի՝  այս տարի ցուցահանդեսին կայցելի 26 հազար մարդ՝ 2012թ. 24 հազարի փոխարեն: «Մենք ուրախ ենք, որ ցուցահանդեսի նկատմամբ հետաքրքրությունը մշտապես աճում է ինչպես այցելուների, այնպես էլ Հայաստանի եւ արտասահմանի մասնակիցների կողմից», – ասել է Վարդանյանը:
Ըստ նրա՝ ընդլայնվում է նաեւ իրենց ոլորտային  պատկանելությունը: Դրա շնորհիվ ցուցահանդեսը կբաժանվի ոլորտային գոտիների՝ «hard»-ի եւ «soft»-ի արտադրության, ինչպես նաեւ ինժեներային ընկերությունների համար:
UITE-ի կազմակերպած միջոցառումը ավանդաբար տեղի է ունենալու Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հովանու ներքո՝ USAID/EDMC (Ձեռնարկությունների զարգացում եւ շուկայի մրցունակություն) ծրագրի աջակցությամբ:

YEREVAN. – Around 30 foreign companies will be presented at DigiTec Expo annual exhibition in Yerevan, said the head of Armenian Union of Information Technology Enterprises (UITE).
Executive Director Karen Vardanyan said 120 companies will participate in this year’s exhibition that will be held on October 4-6.
According to organizers, the exhibition is expected to receive around 26,000 visitors as compared with 24,000 last year.
“We are happy to see that the interest of Armenian and foreign participants is growing with every year,” Vardanyan said.
DigiTec Information and Telecommunication Technologies Expo is an international event, which takes place every year since 2005. The Expo is organized every October in Yerevan, under the high patronage of the Armenian Prime Minister.