Ավստրիան հայտարարել է սիրահայ փախստականներին 600 հազար եվրո տրամադրելու մասին: Այդ մասին հաղորդում է Քուվեյթի KUNA տեղեկատվական գործակալությունը:
Ավստրիայի արտգործնախարար Միխայել Շպինդելեգերի հայտարարության մեջ ասվում է, որ սիրիական ճգնաժամի հտեւանքները հասել են Հայաստան, որտեղ մոտ 9000 սիրիացիներ ապաստան են գտել: Նա հավելել է, որ սիրիացի փախստականների մի մասը Ավստրիայում է՝ թերսնումից տառապող երեխաներ:
Հայաստանի Կառավարությունը Ավստրիային խնդրել է օգնել իրենց երկրից փախած սիրիահայ ընտանիքներին բնակարանների ու այլ անհրաժեշտ օգնության տրամադրման գործում: Այսօրվա դրությամբ Ավստրիան օգնել է սիրացի փախստականներին մոտ 7,4 մլն եվրո գումարով: Սիրիայում մինչ ճգնաժամը բնակվում էր մոտ 100 000 հայ:

Austria declared offering €600,000 to Syrian-Armenian refugees who fled the violence at home to Armenia, Kuwait News Agency (KUNA) reports.
Repercussions of the Syrian crisis have reached as far as Armenia, where some 9,000 Syrians have taken up refuge, Austrian Foreign Minister Michael Spindelegger said in a statement. Half of the Syrian refugees in Austria are children suffering from malnutrition, he added.
Armenian Government has asked Austria to help it secure housing, in addition to other forms of aid, for the Syrian-Armenian families that fled their country, Spindelegger added.