Աշխարհում ամենաթանկ ավտոմեքենայի նախատիպը, որը ձուլված է ոսկուց ու զարդարված է ադամանդներով, Դուբայում վաճառքի է հանվել:
Գերմանացի դիզայներները նախատիպի հիման վրա կստեղծեն Lamborghini Aventador LP 4-700 ավտոմեքենայի վերջնական օրինակը, որը կգրանցվի Գինեսի ռեկորդների գրքում՝ որպես աշխարհի ամենաթանկ մեքենա, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին՝ վկայակոչելով էմիրությունների Gulf News թերթին:
«Մոդելի նախատիպը պատված է ոսկով, նրա արժեքը կազմում է 350 000 դոլար: Օրիգինալը ամբողջովին ձուլված կլինի 500 կգ քաշով ոսկե ձուլակտորից ու զարդարված կլինի 2000 ադամանդներով ու այլ թանկարժեք քարերով»,- հայտնել է մոդելի հեղինակ Ռոբերտ Գուլփենը (Robert Gulpen):
Ապագա մոդելի արժեքը գնահատվել է 7,4 մլն դոլար: Նրա ստեղծման աշխատանքները կսկսվեն Դուբայի նախատիպի վաճառքից անմիջապես հետ:

Прототип самой дорогой в мире модели автомобиля, отлитый из золота и украшенный бриллиантами, выставлен на продажу в Дубае.
На основе этого прототипа дизайнеры из Германии изготовят окончательную копию автомобиля Lamborghini Aventador LP 4-700, которая войдет в Книгу рекордов Гиннесса как самая дорогостоящая модель в мире, передает агентство РИА Новости, со ссылкой на эмиратскую газету Gulf News.
«Прототип модели покрыт золотом, его стоимость составляет $350000. Оригинальная модель будет полностью высечена из золотого слитка весом 500 килограммов и инкрустирована 2000 бриллиантами и другими драгоценными камнями», – заявил создатель модели Роберт Гульпен (Robert Gulpen).
Стоимость будущей модели уже оценили в $7,4 млн. Ее изготовление начнется, как только будет найден покупатель для выставленного в Дубае прототипа.