Բեյրութի կենտրոնում պայթյունի հետեւանքով մեկ հայ է վիրավորվել: Տուժածի անունը ճշտվում է: Այս մասին  NEWS.am-ին հայտնել է Լիբանանում հրատարակվող հայկական  «Ազդակ» թերթի գլխավոր խմբագիր Շահան Քանդահարյանը:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Բեյրութի կենտրոնում պայթյունի հետեւանքով տուժել է 70 մարդ:
Լիբանանի մայրաքաղաքում պայթյունը տեղի էր ունեցել դեկտեմբերի 27-ի առավոտյան` ժամը 09:00-ին, Լիբանանի վարչապետ Նաջիբ Միքաթիի նստավայրի հարեւանությամբ:  Ըստ նախնական տեղեկության` պայթեցվել էր ականապատ մի մեքենա: Թիրախը Լիբանանի նախկին նախարարներից Մուհամեդ Շաթահն էր, որը զոհվել էր պայթյունի ժամանակ:  Ահաբեկչության զոհ էր դարձել հինգ մարդ:
Ըստ տեղի լրատվամիջոցների` պայթյունը լսվել է ամբողջ քաղաքում, եւ սեւ ծուխը տարածվել է կենտրոնում`« Phoenicia Hotel» հյուրանոցից քիչ հեռու:

В результате взрыва в центре Бейрута ранен один армянин. Имя пострадавшего уточняется. Об этом Новости Армении - NEWS.am заявил главный редактор издающейся в Ливане армянской газеты «Аздак» Шаан Кандахарян.
Как сообщалось ранее, число пострадавших в результате взрыва в центре Бейрута достигло 70.
Взрыв прогремел  в центре ливанской столицы утром 27 декабря в районе 09:00. Взрыв произошел рядом с резиденцией ливанского премьер-министра Наджиба Микати. По предварительной информации, был взорван автомобиль со взрывчаткой. Мишенью был один из экс-министров Ливана - Мухаммед Шатах, который погиб при взрыве. Всего в теракте погибли пять человек.
По сообщению местных СМИ, взрыв был слышен по всему городу и черный дым распространился над центром недалеко от гостиницы « Phoenicia Hotel».