Երեք օր առաջ թալանել են Հանրապետական պատգամավոր Նաիրա Կարապետյանի՝ Գյումրիում գտնվող պապական տունը։ Այս մասին NEWS.am-ին ասաց պատգամավորը։
«Պապական տուն է։ Ես այնտեղ եմ մեծացել, եւ մինչեւ հիմա այնտեղ եմ գրանցված։ Պապիկիս մահվանից հետո տունը փակ էր։ Հայրս պարբերաբար այցելում է, վերջին անգամ մի քանի օր առաջ է գնացել ու հայտնաբերել, որ ամբողջ ունեցվածքը տարել են»,- պատմեց Նաիրա Կարապետյանը։
Պատգամավորի խոսքով՝ տարել են ինչ կարողացել են՝ զարդեր, նկարներ, գորգեր, սպասք։ Որքան գումարի վնաս են հասցրել՝ առայժմ չի կարող ասել։
Նաիրա Կարապետյանը չի կարծում՝ թե թալանը անձնական թշնամության հետեւանք է. «Բժիշկների տուն է եղել։ Երեւի մտածել են՝ թանկարժեք իրեր կան, մտել են»։

Несколько дней назад ограблен находящийся в Гюмри дом депутата Республиканской партии Армении Наиры Карапетян. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщила депутат.
«Это дедушкин дом. Я там выросла, и до сих пор там прописана. После смерти дедушки дом под замком. Отец периодически там бывает. Несколько дней назад он отправился туда и обнаружил, что дом ограблен», - сообщила Наира Карапетян.
По словам депутата, грабители вынесли все, что могли – украшения, картины, ковры, посуду. Однако размер нанесенного ущерба депутат затруднилась назвать.
Наира Карапетян не склонна считать ограбление результатом личной неприязни. «Это дом, где жили врачи. Видимо, кто-то решил, что здесь есть чем поживиться», - отметила депутат. Расследованием ограбления занимаются правоохранительные органы.