Արցախի ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, մարտի 9-ից 15-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 250 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1.500 կրակոց:
ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե ՊԲ առաջապահ զորամասերը հավատարիմ են մնացել հրադադարի պահպանման ռեժիմին եւ շփման գծի ողջ երկայնքով վստահորեն իրականացրել մարտական հերթապահություն:

STEPANAKERT. – The adversary violated the ceasefire, on the Line of Contact between the Karabakh-Azerbaijani opposing forces, around 250 times between March 9 and 15.
During this time, more than 1,500 shots were fired in the direction of Armenian positions, and by way of different-caliber rifle weaponry, reported the Nagorno-Karabakh Republic (NKR) Defense Army data.
The Defense Army vanguard units, however, remained committed to the ceasefire agreement, and they confidently carried out their military turn of duty along the entire length of the line of contact, informed the NKR MOD press service.