Դամասկոսի Հայ կաթողիկե դպրոցի ռմբակոծության հետեւանքով հայ է զոհվել: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնել են Հայաստանի ԱԳՆ-ից:
Նախնական տվյալներով՝ վիրավորվել է մոտ 60 մարդ:
Լիբանանում լույս տեսնող «ԱզդաԿ. Թերթի գլխավոր խմբագիր Շահան Քանդահարյանը NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է, որ նախնական տվյալներով վիրավորներից 6-7-ը նույնպես հայեր են:
Հիշեցնենք, որ սա առաջին դեպքը չէ, երբ սիրիական ընդդիմության զինյալները ահաբեկչություններն են իրականացնում հայկական կրթօջախների նկատմամբ: 2013-ի նոյեմբերի 11-ին Դամասկոսում ականանետի ականի պայթյունից հայ աշակերտ էր զոհվել, մի քանի հայ երեխաներ վիրավորվել էին: Ականը պայթել էր Բաբ Շաքրի կամրջի մոտ, որը գտնվում է հայկական «Սուրբ Սարգիս» եկեղեցու եւ հայկական «Սուրբ Թարգմանչաց» գիմնազիայի հարեւանությամբ:

YEREVAN. –  An Armenian was killed in a rocket attack on Armenian Catholic school in Damascus, Armenian Foreign Ministry told Armenian News-NEWS.am.
According to preliminary reports, 60 people were wounded.
Editor of Lebanon-based Azdag daily Shahan Kandahaarian told Armenian News-NEWS.am that according to preliminary reports there are 6-7 Armenians among those wounded.
This is not the first terrorist attack against Armenian educational facilities. Last November an Armenian boy was killed in Damascus in a mortar explosion near Surb Sargis church and National Armenian Gymnasium.