Սիրիայի Հալեպ քաղաքում ռազմական գործողությունների արդյունքում ապրիլի 16-ի առավոտյան զոհվել է սիրիական բանակի զինվոր, հայ Գոգո Աշնագլյանը: NEWS.am-ին   Հալեպի հայ համայնքի լրատվական կենտրոնից տեղեկացրին, որ 19-ամյա Գոգո Աշնագլյանը զոհվել է Ռամուսեի թաղամասում:
Հիշեցնենք, Դամասկոսում ապրիլի 15-ի հրթիռակոծման արդյունքում 5 հայեր էին վիրավորվել, որոնցից 2-ը՝ երեխա: Բաբ-Թումա ու Ալ-Դուեյլյա թաղամասերի ռմբակոծման արդյունքում զոհվել էր մեկ, վիրավորվել՝ 41 մարդ: Տուժածները հիմնականում երեխաներ են:
Դամասկոսի ոստիկանության աղբյուրները հայտնում են, որ ահաբեկիչների արձակած արկերից մեկն ընկել է «Ալ Մանար» դպրոցի վրա: Զոհվել է 1 աշակերտ, 36-ն էլ վիրավորվել են: Երկրորդ ռումբն ընկել է դպրոցի հարեւանությամբ` Ալ Դուեյլիա թաղամասի «Սուրբ Իլյա» եկեղեցու մոտ, որտեղ հինգ խաղաղ բնակիչ է վիրավորվել:

Вследствие военных действий в сирийском Алеппо утром 16 апреля погиб военнослужащий сирийской армии, армянин Гого Ашнаглян. Как сообщили Новости Армении – NEWS.am пресс-службе Армянской общины Алеппо, 19-летний Гого Ашнаглян погиб в районе Рамусеи.
Напомним, что 15 апреля в Дамаске вследствие обстрела армянской католической школы были ранены 5 армян, двое из которых дети. В результате минометного обстрела боевиками столичных кварталов Баб-Тума и Аль-Дуэйля погиб 1 и ранен 41 человек, в основном пострадавшие – дети. Источник в полицейском управлении Дамаска сообщил, что один миномётный снаряд, выпущенный террористами, попал в школу «Аль-Манар». 1 ученик погиб, 36 детей получили ранения. Второй миномётный снаряд упал около школы вблизи церкви «Святого Ильи» в квартале Аль-Дуэйля, где ранено пятеро мирных жителей.