Շվեդիայի Գոթլանդ կղզում միջազգային ֆեմինիստական FEMEN կազմակերպության ակտիվիստուհիները Շվեդիայի վարչապետ Ֆրեդերիկ Ռեյնֆելդտի ելույթի ժամանակ բողոքի ակցիա են կազմակերպել, հայտնում է «Ռոսիյսկայան գազետան»:
Իրավախախտներին ձերբակալել է ոստիկանությունը: Հաղորդվում է, որ վարչապետն ընտրողների հետ հանդիպմանը խոսում էր իր գլխավորած Չափավոր կոալիցիոն կուսակցության ծրագրերի մասին, երբ բեմին են մոտեցել մինչեւ գոտկատեղը մերկ չորս կանայք:
Նրանց մարմնին գրված է եղել «Օյնարեի ցուցարար» եւ «Լոբբիստներ, գնացեք տուն»: Այսկերպ աղջիկները բողոքում էին Օյնարե անտառում կրաքարի արդյունահանման դեմ:

На шведском острове Готланд активистки международной феминистской организации FEMEN устроили акцию протеста во время выступления премьер-министра страны Фредрика Рейнфельдта, сообщает «Российская Газета».
Нарушительницы были задержаны полицией. Сообщается, что премьер выступал перед избирателями, рассказывая о планах возглавляемой им Умеренной коалиционной партии, когда к сцене приблизились четыре женщины топлес.
На телах феминисток были надписи «Бунтарь Ойнаре» и «Лоббисты, убирайтесь домой». Таким образом девушки протестовали против добычи известняка в лесу Ойнаре на острове.