Գերմանական BMW ավտոկոնցեռնն ամբողջ աշխարհից ավելի քան 1.6 մլն ավտոմեքենա է հետ կանչում՝ անվտանգության բարձիկներում հայտնաբերված թերության պատճառով: Այս մասին ասվում է ընկերության տարածած հայտարարությունում:
Այս ակցիայում ներառվում են 1999 թվականի մայիսից մինչեւ 2006 թվականի օգոստոսն ընկած հատվածում արտադրված ավտոմեքենաները:
Ընկերությունում նշում են, որ առջեւի ուղեւորի անվտանգության բարձիկում թերություն է հայտնաբերվել, ինչի արդյունքում հազվադեպ պարագաներում այն կարող է պայթել: Ընդ որում, ավտոկոնցեռնն ընդգծում է, որ պատասխանատվությունն ընկնում է ավտոմասերի մատակարար ընկերության վրա: Վերջինի անունը չի հաղորդվում:

BMW is replacing the passenger airbags on 1.6 million 3 series vehicles all over the world, the company said in a statement.
The vehicles were produced between 05/1999 and 8/2006. The replacement campaign is a voluntary precautionary measure that aims at minimising the risk of faulty airbag activation.
BMW company said the move is a voluntary extension of last year's recall campaign. At that time, the supplier stated a production period during which potentially faulty gas generators were installed in passenger airbags.