Lexus ընկերությունում քննարկում են փոքր ամենագնացի ստեղծման հնարավորությունը, որը NX քրոսովերի մոդելային շարքում կլինի: Այս մասին հայտնել է ընկերության եվրոպական ստորաբաժանման ղեկավար Ալեն Յութենհովենը:
Յութենհովենը նաեւ հայտնել է, որ ֆլագմանական LS սեդանին քառացիլինդր շարժիչների տեղադրման հեռանկար չի տեսնում: Ավելի շուտ, մինչեւ 2020թ. մոդելը կարող է ուժային սարքավորում ստանալ վառելիքային բջիջներում:
Ըստ Յութենհովենի` նման ամենագնացը կարող է լավ ընդունելություն գտնել ճապոնացի, չինացի եւ եվրոպացի հաճախորդների շրջանում:
Թոփ մենեջերը նաեւ նշել է, որ Եվրոպայում վաճառվող մեքենաների 60%-ը արժե 40 հազար եվրո: Փոքր քրոսովերը կարող է ընդլայնել ապրանքանիշի մոդելային շարքը եւ նոր հաճախորդներ  գրավել, փոխանցում է Motor կայքը:

В компании Lexus рассматривают возможность создания маленького вседорожника, который мог бы занять место в модельном ряду перед кроссовером NX. Об этом сообщил глава европейского подразделения производителя Ален Юттенховен.
Юттенховен также сообщил, что он не видит перспективы установки четырехцилиндровых моторов на флагманский седан LS. Скорее к 2020 году модель может получить силовую установку на топливных ячейках.
По мнению Юттенховена, подобный вседорожник мог бы быть положительно встречен японскими, китайскими и европейскими клиентами.
Топ-менеджер также отметил, что около 60% продаваемых в Европе премиальных машин стоит менее 40 тысяч евро. Маленький кроссовер мог бы расширить модельный ряд марки и привлечь новых клиентов, сообщает портал Motor.