Երիտասարդը, ով տառապում էր ճարպակալումից, կարողացել է նիհարել, երբ աշխատանքի է ընդունվել արագ սննդի ռեստորանում: Երբ 27-ամյա Քոլին Մուրը Դարեմ կոմսությունից հասել էր 160 կգ քաշի, նա խնդրել է բժիշկներին ստամոքսի շրջանցում կատարել: Ի պատասխան սրան բժիշկները տղային հերթ են կանգնեցրել. սակայն պետք էր երկար սպասել, ուստի Քոլինը որոշել է պարբերական դիետա սկսել:
50 կգ քաշ կորցնելուց հետո նա սկսել է աշխատել «Մաքդոնալդսում»: Ճակատագրի հեգնանքով պարբերաբար արագ սննդին մոտ գտնվելը նպաստել է նիհարելուն, հաղորդում է «Mail Online»-ը:
Քոլինի խնդիրները քաշի հետ սկսվել են 10 տարի առաջ, երբ սկսել են ծաղրել դպրոցում: Ավազակների հարձակումը հանգեցրել է նրան, որ տղան սկսել է տանից հազվադեպ դուրս գալ:
Երբ 2013թ.-ի մայիսին Քոլինի քաշը հասել է 160 կգ-ի, նա դիմել է բժշկի: Նրա հույսերը կապված էին ստամոքսի շրջանցման հետ: Բժիշկները չեն մերժել, սակայն հայտնել են, որ ստիպված կլինի սպասել. Նմանատիպ վիրահատության հերթը բավական երկար էր: Նիհարելու ցանկությունը Մուրին ստիպել է փոխել կյանքն ու դիետայի հետեւել, հաղորդում է «FedPost.ru»-ն:
Առաջին ամսվա ընթացքում  Մուրը 8 կգ է կորցրել: 2013թ.-ի մայիսից նոյեմբեր նա 50 կգ է կորցրել: Սա նրան վստահություն տվեց եւ սկսելով աշխատանքի որոնումները, նա աշխատանք գտավ Մաքդոնալդսում: Աշխատանքը չի խափանել նրա ծրագրերը մի հաստատությունում, որտեղ նրան շրջապատում էր համբուրգերների եւ տապակած կարտոֆիլի բույրը, վերջնականապես վերացրել են արագ սննդի ձգտումը: Այժմ Մուրը շարունակում է նիհարել: Աշխատանքի ընթացքում նա եւս 12 կգ է կորցրել:

Молодой человек, страдавший от ожирения, смог похудеть, устроившись на работу в ресторан быстрого питания. Когда вес 27-летнего Колина Мура из графства Дарем достиг 160 килограммов, он попросил врачей сделать ему желудочное шунтирование. В ответ на эту просьбу медики поставили парня в очередь, однако ждать было долго и Колин решил начать регулярную диету.
После потери 50 килограммов, он начал работать, и не где-нибудь, а в Макдональдс. По иронии судьбы пребывание в непосредственной близости к фаст-фуду мотивировало его к дальнейшему снижению веса, сообщает Mail Online
Проблемы Колина с лишним весом начались в десять лет, когда над ним начали издеваться в школе. Нападки хулиганов привели к тому, что мальчик стал редко выходить из дома и «заедать» стресс.
Когда в мае 2013 года вес Колина превысил 160 килограммов, он пошел в больницу. Все его надежды были связаны с желудочным шунтированием. Врачи не отказали, однако сообщили, что ему потребуется ждать – очередь на данную операцию достаточно большая. Желание начать худеть как можно быстрее заставило Мура изменить свою жизнь и сесть на диету, передает FedPost.ru
За первый месяц Мур потерял 8 килограммов. С мая по ноябрь 2013 года он потерял еще 50 килограммов. Это придало ему уверенности и, начав поиск работы, он устроился в Макдональдс. Работа, казалось бы полная соблазнов для любящего поесть Мура, не нарушила его планов в помещении, где его окружал запах гамбургеров и жареной картошки, и окончательно отбила у него тягу к фаст-фуду.  Сейчас вес Мура продолжает падать. За время работы в ресторане быстрого питания он потерял еще 12 килограммов.