Հուլիսի 25-ի լույս 26-ի գիշերը  Հայաստանի հյուսիս-արեւելյան սահմաններում եւ Արցախի Հանրապետության շփման գծում մի քանի ուղղություններով հակառակորդի կողմից ձեռնարկված դիվերսիոն -հետախուզական գործողությունները կանխելիս հայկական կողմից մեկ զինծառայող է զոհվել, երկուսը՝ վիրավորվել։ Այս մասին այսօր՝ հուլիսի 26-ին, ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը՝ Ծիծեռնակաբերդում ռազմական բուհերի լեյտենանտներին սպայական վկայականների հանձնման արարողության ժամանակ։
«Հակառակորդը տալով կորուստներ՝ անկասկած նահանջի դիմեց։ Փառք ու պատիվ բոլոր այն զինվորներին, որոնց թափված արյան շնորհիվ մենք այսօր ապրում ենք խաղաղության պայմաններում»,-ասաց նախարարը։
Սեյրան Օհանյանի խոսքով՝ ներկայումս հայկական զինուժի ստորաբաժանումները վերահսկում են իրավիճակը։
Ավելի վաղ ԼՂՀ ՊՆ-ն հայտնել էր, որ հուլիսի 26-ին, հակառակորդը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսային եւ հյուսիս-արեւելյան ուղություններով ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական ներթափանցման փորձեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ գործողությունների արդյունքում հակառակորդը կորուստներ կրելով ու թողնելով մեծաքանակ տեխնիկական միջոցներ եւ սպառազինություն, հետ է շպրտվել ելման դիրքեր: Ցավոք, գործողությունների հետեւանքով հրազենային մահացու վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1994թ. ծնված Խաչատուր Լեւոնի Բադասյանը:

YEREVAN. – One military serviceman has died and two others are wounded while driving back the adversary’s sabotage-intelligence operations, in the early morning hours on Saturday, at the northeastern borders of Armenia and on the Line of Contact of the Artsakh [Nagorno-Karabakh]Republic (NKR), in several directions.
Armenia Minister of Defense Seyran Ohanyan stated the aforementioned on Saturday.
“Suffering losses, the adversary withdrew. Glory and honor to all those soldiers thanks to whose blood that has been shed that today we live in the conditions of peace,” the minister said.
In Ohanyan’s words, the subdivisions of the Armenian armed forces control of the situation.
The NKR MOD reported earlier that the adversary on Saturday attempted to conduct sabotage-intelligence infiltrations in the northern and northeastern directions of the Line of Contact between the Karabakh-Azerbaijani opposing forces.
The NKR Defense Army vanguard units, however, drove the adversary back to its initial positions causing them to suffer casualties and leave behind a large number of technical equipment and armaments.
Sadly, however, Armenian military serviceman Khachatur Badasyan (born in 1994) was mortally wounded as a result of the military operations.