Միստր Բինը ամենահայտնի բրիտանացիների ցուցակում առաջ է անցել վարչապետ Ուինսթոն Չերչիլից, երգիծաբան Չարլի Չապլինից եւ արքայադուստր Դիանայից: Այդ մասին գրում է The Telegraph-ը՝ վկայակոչելով Բրիտանական խորհրդի Ipsos MORI հետազոտությունը:
Հարցմանը մասնակցել են ԱՄՆ-ից, Չինաստանից, Հնդկաստանից, Բրազիլիայից եւ Գերմանիայից ավելի քան 5 հազար մարդ: Հարցվածներին խնդրել են անվանել այն անձին, ում նրանք ասոցացնում են Միացյալ Թագավորության մշակույթի հետ:
Ցուցակը գլխավորել է դրամատուրգ Ուիլիամ Շեքսպիրը: Երկրորդ տեղը զբաղեցրել է Էղիսաբեթ 2-րդը, երրորդը ֆուտբոլիստ Դեւիդ Բեքեմը: Առաջատար տեղերում են նաեւ գրող Ջոան Ռոուլինգը եւ երգչուհի Ադելը:
Նշվում է, որ Ռոուեն Աթկինսոնի կողմից մտածված Միստր Բինը գերազանցել շատ հայտնի անձանց, այդ թվում Չերչիլին, Չապլինին եւ Դիանային: Բացի այդ, նա գերազանցել է նաեւ Ջոն Լենոնին եւ Փոլ Մաքարթնիին, հաղորդում է Gazeta.ru-ն:

Мистер Бин обошел в списке самых известных британцев премьер-министра Уинстона Черчилля, комика Чарли Чаплина и принцессу Диану. Об этом пишет The Telegraph со ссылкой на исследование Ipsos MORI для Британского совета.
В опросе приняли участие более 5 тысяч человек из США, Китая, Индии, Бразилии и Германии. Респондентов просили назвать персону, которую они ассоциируют с культурой Соединенного Королевства.
Лидером списка оказался драматург Уильям Шекспир. Второе место досталось королеве Елизавете II, третье – футболисту Дэвиду Бэкхему. На лидирующих позициях также представлены писательница Джоан Роулинг и певица Адель.
Отмечается, что персонаж мистер Бин, придуманный комиком Роуэном Аткинсоном, обошел многих известных персон, в том числе Черчилля, Чаплина и Диану. Кроме того, он опередил музыкантов Джона Леннона и Пола Маккартни и герцогиню Кембриджскую Кэтрин, сообщает Газета.Ру