Ժամանակն է, որ Հայաստանի կառավարության անդամները զեկուցեն իրենց կատարված աշխատանքների մասին: Այդ մասին այսօր՝ հուլիսի 31-ին Կառավարության նիստին հայտարարեց վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Նա հիշեցրեց, որ ավարտին է մոտենում նախարարների աշխատակազմին տրամադրած 100 օրը, որից հետո պետք է հասարակությանը ներկայացնել առաջին ամիսներին կատարված աշխատանքային քայլերի մասին զեկույց: «Անհրաժեշտ է մամուլի միջոցով զեկուցել մեր կողմից կատարված աշխատանքի մասին», - հայտարարեց Հովիկ Աբրահամյանը:
Հիեցնենք, որ Հովիկ Աբրահամյանը վարչապետ է նշանակվել ապրիլի 13-ից: Մինչ այդ վերջինս զբաղեցրել է Ազգային ժողով նախագահի պաշտոնը: Մայիսի 3-ին նոր կառավարություն ձեւավորելու որոշում էր ընդունվել: 19 նախարարներից իրենց պորտֆելը պահպանեցին 10-ը: Այդուհանդերձ, փոխվել են մի շարք ելակետային նախարարությունների ղեկավարները ՝ էկոնոմիկայի, ֆինանսների, էներգետիկայի:

YEREVAN. – Armenian PM Hovik Abrahamyan believes it is time for the Armenian Cabinet members to report back.
He reminded the ministers of expiring 100-day term, after which they will have to brief the public on the moves taken during the first months.
“We need to provide reports on work that has been done with the help of media,” Abrahamyan told ministers duirng the session on Thursday.
Abrahamyan was appointed Prime Minister of Armenia on April 13, and the government was completely formed on May 3 with 10 ministers preserving their seats. Nevertheless, the ministers in key areas – economy, finance and energy – have been replaced.